İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılara, Zonguldak Dumlupınar İlkokulu da sessiz kalmadı. Dumlupınar İlkokulu, Filistin için yardım kermesi düzenledi. Kermeste 3 bin 545 TL gelir elde edildi. Elde edilen gelir de Filistin’e yardım olarak gönderildi.

Dumlupınar İlkokulu’ndan yardım kermesine ilişkin yapılan açıklamada; “Dumlupınar İlkokulunda yapılan kermes sonucunda 3545 TL gelir elde edildi ve Filistine destek olarak gönderidi. Çocuklar gülsün. Çocuklar oynasın, çocuklar koşsun, çocuklar okusun, çocuklar mutlu olsun, çocuklar yesin içsin, çocuklar yaşasın ama; çocuklar ölmesin. Dünyanın çiçekleri olan çocuklar için SAVAŞA HAYIR.” ifadeleri kullanıldı.

Kermes, okulun bahçesinde gerçekleştirildi. Kermeste, öğrenciler ve veliler tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler, el emeği ürünler ve oyuncaklar satışa sunuldu. Kermese, Zonguldak halkı da büyük ilgi gösterdi.

Eşlerinin çalıştığı maden ocağını yakından gördüler Eşlerinin çalıştığı maden ocağını yakından gördüler

Kermes gelirinin Filistin’e ulaştırılması için, Zonguldak Valiliği ile iletişime geçildi. Valilik aracılığıyla, elde edilen gelir, Filistin’e gönderilecek.

Dumlupınar İlkokulu’nun yardım kermesi, Filistin’e destek olmak isteyen vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA