Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve örgüt kurma suçlamaları ile birlikte toplam 12 kişi ile birlikte tutuklandı. Tutuklananlar, güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.

Düzce’nin gözde doğal güzelliklerinde bayram yoğunluğu Düzce’nin gözde doğal güzelliklerinde bayram yoğunluğu

Çift, adliyeye sevk edilmeden önce 66 sorudan oluşan bir soru listesine yanıt verdi. Adliyedeki sorguda ise aylık gelirlerini 150-200 bin lira olarak açıkladılar.

Dilan Polat, şirketlere para giriş çıkışıyla eşi ve muhasebecilerinin ilgilendiğini söyledi ve ağlayarak sadece reklam yüzü olduğunu ileri sürdü.

Engin Polat, kara para aklama iddialarını reddetti. "Bu paraları biriktirdik, çalıştık ve emek verdik" dedi.

Engin Polat'ın babası Sezgin Polat ise her şeyi avukatlarının ayarladığını öne sürdü.

Savcılık, tutuklama talebiyle hazırladığı sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün'ün kendine ait tasfiye halindeki 5 şirketten Dilan Polat'a ait firmaya bir mal alış ve satışı olmadan para gönderdiğine yer verdi. 150, 98, 29 ve 25 milyon liralık sahte fatura düzenlendiği belirtildi.

Dilan Polat, hakimlikte sorguda bir ara bayıldı. Sağlık kontrolünde durumunun iyi olduğu belirlendi.

Hakimlik, Dilan ve Engin Polat'la Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Kararın açıklanmasıyla Dilan Polat'ın, "Oğlum sana kim bakacak" diye bağırması duyuldu.

engin dilan polat (2)engin dilan polat (1)

Dilan Polat Silivri Marmara Cezaevi'ne getirildi

Tutuklanan Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne getirildi.

Tutuklanan Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne getirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlamalarıyla ifade veren Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli tutuklandı. Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, ardından Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne getirildi. Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu'nun içerisinde bulunduğu araç, polisler eşliğinde cezaevine giriş yaptı. (Haber Merkezi & İHA)

engin dilan polat (4)engin dilan polat (5)engin dilan polat (6)engin dilan polat (3)

Editör: Murat Barutçu