Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 şehirde büyük hasar ve kayıplara neden olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerden etkilenen kulüpler bir bir ligden çekiliyor. Süper Ligde Hatayspor’un ligden çekilmesinin ardından 1. Ligde mücadele eden Yeni Malatyaspor da ligden çekilme kararı aldı. Yine 1. Lig takımlarından Adanaspor’un da ligden çekilme yönündeki talebini Türkiye Futbol Federasyonu’na iletmeye hazırlandığı belirtildi.

Yeni Malatyaspor’un Başkanı Ahmet Yaman, “Durumumuz içler acısı, şehrimiz bir hayalet şehre dönüştü. Buradan cenazelerimizi daha yeni taşıyoruz. Yardımları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Çadır ve konteyner ihtiyacımız var." açıklamasında bulundu.

Potanın Elmasları bildiğiniz gibi... Final grubuna galibiyetle başladık: 75-72 Potanın Elmasları bildiğiniz gibi... Final grubuna galibiyetle başladık: 75-72

Yaman, kulübün halinin içler acısı olduğunu dile getirirken, “5 gündür kulübe gitmemiştim, şimdi kulüpten dönüyorum. Kulüpteki yetkili arkadaşları topladım, kulübümüz içler acısı. Altyapı ve üstyapı darmadağın. Kararımız, ligden çekilmek oldu.” dedi.

Öte yandan, Zonguldak Kömürspor’un mücadele ettiği 2. Lig Kırmızı grupta, depremi yakından hisseden İskenderunspor, Adıyamanspor ve Diyarbekirspor’un durumları henüz belirsizliğini koruyor. Yara saran kulüplerin lige devam edip etmeyeceklerine dair henüz bir resmi açıklama yapılmadı.