Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nın meslek komitesi ve meclis üyesi seçimlerinde 1004 No'lu sandıkta oy kullanan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, 4 yıllık yol haritasını açıkladı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimizin ve bölgemizin ekonomisinin gelişmesi için güvenilir bir aktör, vizyonu olan bir aktör olmayı sürdüreceğini belirten Metin Demir, şunları söyledi.

"Biliyorsunuz Türkiye’deki odalarımız ve borsalarımız da dört yılda bir organ seçimleri yapılır. Biz de ilçe Seçim kurulu ile görüşerek tüm hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra bugün itibari ile seçim sürecine başlamış olduk. Bugün 13 meslek Komitemizi ve 30 meclis üyemizi seçeceğiz.

Saat 16:00’dan sonra bu seçim sürecini tamamlayacağız, seçim kurulu onay tescil süresinden sonra da Cumartesi günü meclis başkanı ve oda yönetimini seçeceğiz ve seçimleri bu şekilde tamamlamış olacağız. Biz Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu seçimde de huzurlu, demokratik bir ortamda iyi niyet, pozitif bir bakış açısıyla güzel ve rahat bir seçim süreci geçiriyoruz. Odamızın 2700 üyesine bize güvendikleri ve iyi bir çalışma ortamı sağladıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası eskiden beri yol alan, liderlik eden ve vizyon oluşturmaya çalışan bir yapı. Zonguldak’ın yol haritası ile ilgili fikirler geliştiren, bu fikirleri projelere dönüştüren siyaset ve bürokrasi ile her zaman iyi ilişkiler içerisinde olan, üyelerimizin ve ilimizin ekonomisini gelişmesini düşünen bir yapı. Geçtiğimiz dönemlerde çalışmalarını başlattığımız, halen inşaatları süren çok güzel projelerimiz var. Organize Sanayi bölgesi çalışmalarımız var, sanayi sitesi çalışmalarımız var. Seçim sürecini tamamladıktan sonra yeni meclis ve yönetimimiz ile birlikte geleceğe dair fikirlerimizi ve vizyonumuzu ortaya koyacağız. Ayrıca bunları paylaşacağız. Şimdilik şunları paylaşabiliriz; Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası bundan önce olduğu gibi ilimizin ve bölgemizin ekonomisi gelişmesi için güvenilir bir aktör, vizyonu olan aktör olmayı sürdürecektir”

MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYELERİ SEÇİMİ YAPILDI

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın meslek komitesi ve meclis üyeleri seçimi Oda binasında saat 10:00’da başladı ve 16:00’da sona erdi.

Oy kullanmasına mani olmayan 1161 delegeden 205 delege oy kullandı. Yapılan seçimde 13 meslek komitesinde meclis üyelerinin ve meclis üyeleri seçildi.

Bir hafta sonra yapılacak yüksek Seçim kurulu gözetiminde yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile üst kurul delegelerini ve disiplin kurulu üyelerini belirleyecek. (Handan Alataş)

Editör: Haber Merkezi