Çaycuma Belediyesinin “Yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak” sloganıyla başlattığı ücretsiz yüzme kursları başladı. Atatürk Spor Merkezindeki kursların ilk bölümünden 4-16 yaş grubu arası 450 çocuk yararlanıyor.

Belediyenin “Yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak” sloganıyla başlattığı ücretsiz temel yüzme kursları başladı. 4-30 Temmuz arasında Atatürk Spor Merkezinde yapılacak kursların ilk bölümüne 450 çocuk başvuru yaptı. Başvuran çocuklar, 3 profesyonel eğitmenden, bir ay boyunca haftada 2 gün ders alacak.

AĞUSTOS AYINDA YİNELENECEK

Çaycuma’da tarihi eser operasyonu! Gözaltına alınanların içinde askerler de var! Çaycuma’da tarihi eser operasyonu! Gözaltına alınanların içinde askerler de var!

Günde birer saatlik 8 ayrı seans halinde yapılacak derslere, 15’er kişilik 30 grup olarak katılacak çocuklar, üç ayrı yaş grubunda eğitim görecek. Ağustos ayında yinelenecek kurslara dileyen çocuk yeniden katılabilecek.

BİR YANDAN EĞLENİRKEN DİĞER YANDAN DA YÜZME HAKKINDA TEMEL BİLGİLER ALIYORLAR

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Spor olmasının ötesinde insan sağlığı açısından da büyük önem taşıyan yüzme, aynı zamanda, yaz tatilinde çocuklarımızın en büyük eğlencesi. Bu hem eğlenceli, hem de sağlık için son derece faydalı bu sporun eğitimlerini, Çaycumalı çocuklara ücretsiz olarak veriyoruz. Çocuklarımız bir yandan eğlenirken bir yandan da yüzme sporu hakkında temel bilgileri alıp, su içinde durma, hareket etme, ilerleme becerisi de kazanıyor.” dedi.

BU YAZ 900-1.000 ÇOCUĞUMUZA ÜCRETSİZ KURS VERMİŞ OLACAĞIZ

İlk etapta 450 çocuğun bu hizmetten yararlandığını söyleyen Başkan Kantarcı, “Kurslarımızın ikinci etabı önümüzdeki ay yapılacak. Ağustos ayında bir bu kadar çocuğumuza daha ücretsiz kurs vereceğiz. Böylece 900-1.000 çocuğumuza ücretsiz kurs vermiş olacağız. Bu çocuklardan belki de ileriye doğru yüzme sporuna merak saran şampiyon çocuklar çıkacak. Çaycumalılara, ilçemize özgü bir ayrıcalık olarak hizmet sunan Atatürk Spor Merkezimiz sosyal belediyecilik çalışmalarımıza da büyük katkı sunuyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederken, 4-16 yaş grubu arasındaki tüm çocuklarımızı Çaycuma’ya özgü bu ayrıcalıktan yararlanmaya çağırıyorum.” dedi.

(Haber merkezi)

WhatsApp-Image-2023-07-05-at-11.16.55-(1)

Editör: Murat Barutçu