Yarı profesyonel lig olarak adlandırılan Bölgesel Amatör Ligde 19’uncu hafta maçları, 19 Mart Pazar günü oynanacak. Zonguldak temsilcilerinin mücadele ettiği 5’inci grupta haftanın maçlarına Çankırı, Karabük, Sinop, Kozlu, Ankara Kavaklıdere, Bartın ev sahipliği yapacak.

Temsilcilerimizden Ereğli Belediyespor ile Devrek Belediyespor deplasman, Kozlu Belediyespor iç saha mücadelesi verecek. Ereğli Belediyespor Başkent’te, alt sıralardan kurtulma hesapları yapan Kavaklıderespor’la karşılaşacak. Devrek Belediyespor ise, son sıradaki 1071 Çankırı’nın konuğu olacak. Kozlu Belediyespor sahasında alt sıralarda yer alan Bolu Yeniçağaspor’u ağırlayacak.

19’uncu hafta öncesi liderlik komşu Bartınspor’un. 38 puana sahip kırmızı-siyahlı takım, her geçen hafta rakipleriyle aradaki puan farkını açıyor.

Ereğli ile Devrek deplasman, Kozlu evinde oynayacak... 3’ü de kazanmak zorunda Ereğli ile Devrek deplasman, Kozlu evinde oynayacak... 3’ü de kazanmak zorunda

Komşu takım, ikinci Karabük İdmanyurdu’nun 3, üç ve dördüncü Çilimli Belediyespor ile Kastamonu Özel İdare’nin 6’şar puan önünde yer alıyor.

EREĞLİ 8 PUAN GERİDE

Temsilcilerimiz arasında puantajın en üstünde yer alan Ereğli Belediyespor’un sıralamadaki yeri 5’incilik. 30 puanla sıralanan Eflatun-Beyazlı takım, lider Bartınspor’un 8 puan gerisine kadar düştü.

Lider takımın direkt Play-Off eleme grubuna çıkacağı ligde, ikinciliğin bile pek bir önemi yok. Dolayısıyla Ereğli Belediyespor kalan 8 haftalık bölümde 8 puanlık farkı kapatmaya çalışacak.

Diğer temsilcilerimiz Kozlu Belediyespor liderin 9, Devrek Belediyespor ise 14 puan gerisinde yer alıyor.

19’uncu haftanın maç proğramı şöyle:

Saat 14.00 Çankırı Atatürk Stadı. 1074 Çankırıspor-Devrek Belediyespor

Saat 14.00 Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı: Karabük İdmanyurdu-Kastamonu Özel İdare

Saat 14.00 Boyabat Daylı Stadı: Sinop Boyabat 1868-1926 Polatlı Belediyespor

Saat 14.00 Kozlu İlçe Stadı: Kozlu Belediyespor-Bolu Yeniçağaspor

Saat 14.00 Çubuk İlçe Stadı: Kavaklıderespor-Ereğli Belediyespor

Saat 14.00 Ömertepesi sahası: Bartınspor-Gölbaşı Belediyespor

HABER / Hüseyin EKİNCİ

1-52-3