Anadolu Sağlık Sen İl Başkanı Barış Fidan tarafından yapılan açıklamada; “Zonguldak İl genelindeki sağlık kurumlarında görev yapan binlerce sağlık çalışanını ilgilendiren banka maaş promosyonu yalan oldu” dedi.

Fidan açıklamasında, “Ağustos ayında çağrı yaptığımız, yol gösterdiğimiz İl Sağlık Müdürlüğü yazılarımıza dahi cevap vermeyerek, ilimizde TTK dan daha geniş bir kesime hitap eden sağlık çalışanlarını mağdur etmiştir” diyerek şunları söyledi:

Şehri ve yönetimi güven tazeledi Şehri ve yönetimi güven tazeledi

“Ağustos ayında yapılan banka maaş promosyonu ihaleleri 42.500 TL bandında iken, bugün bu rayiç 18 bin TL ye kadar düşmüştür. Hatta artık bankaların teklif bile vermediği bir sürece girmiş bulunmaktayız. Yaşanan devasa maddi kaybın muhatapları bellidir. Görünen o ki, bu muhataplar ödüllendirilircesine görevde kalmaya devam edecekler. Pastanelerde uzatılmaya çalışılan sözleşmeler tabanda rahatsızlık yaratıyor. Yıllardır şehre sundukları katkı tartışma konusu olan isimlerin tekrar tekrar görevlendirilmeleri umutsuzluk yaratmaktadır.

Ayrıca daha fazla beklemeden, bugünden yeni hastane binasının nereye yapılacağı konusunda ortak akıl ile karar alınmalıdır. Emsal şehirlerin tur bindirdiği Zonguldak için kaybedecek zaman yoktur. Sağlık üssü diye övündüğümüz şehrimiz, Bolu’ya Düzce’ye hasta sevk eder duruma getirilmiştir. Tıp Fakültesi ile bir türlü sağlanamayan koordinasyonu başaracak kadrolar göreve gelmelidir. Ancak görünen o ki beklentiyi yüksekte tutmuşuz” (Haber Merkezi)