CHP’li Barış Demirel, Kozlu Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. 
Harita yüksek mühendisi ve Kozlu Kent Konseyi Kurucu Başkanı Barış Demirel Kozlu Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı.
Başvuru sonrasında açıklama yapan Demirel, Kozlu için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini vurgulayarak, “Belediyecilik anlayışımızı belirlerken önceliğimiz, kendine yeten ekonomisiyle, hakkaniyet çerçevesinde yönetilen sosyal belediyecilik olacak. Kozlu’muzda ortak yaşamı yeniden hayata geçirmeye sözümüz var. Çok ama çok çalışacağız. Kazanacağız. Kozlu’ya Barış gelecek.” dedi.
Demirel açıklamasında ayrıca öz geçmişine yer verdi. 22 Haziran 1981’de Kozlu’da doğan Demirel, “İlk, orta ve lise öğrenimimi Kozlu’da tamamladım. ZKÜ Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi aldım. Aynı bölümde imar uygulamaları üzerine yüksek lisans çalışmamı tamamladım. Askerlik görevimi Yedek Subay olarak yaptıktan sonra kendi adıma açtığım büromda mühendislik ve müşavirlik hizmeti vermeye başladım. Ofisimde kadastro, imar, altyapı, üstyapı ve ulaştırma projelerinde hizmet verdim. Kozlu balıkçı barınağının yapım aşamasında aktif olarak görev yaptım. Devamında; Eren Enerji ve Filyos Limanı inşaatı projelerinde yer aldım. Şu anda ise mühendislik müşavirlik firmasında Etüt Proje şefi olarak görev yapmaktayım. Bu kapsamda şehrimize; tünel, yol, köprü inşaatlarında kontrol mühendisi olarak hizmet etmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Uzun yıllar Kozluspor’un alt yapısı ve A takımında futbol oynadım. Kozlu’muzda yerel bir gazetede köşe yazıları yazıyorum. Kozlu Kent Konseyi Kurucu Başkanı, Zonguldak Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve TMMOB HKMO Zonguldak Bölge Temsilciliği II. Başkanıyım.” ifadelerine yer verdi.
“ÇOK AMA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, KAZANACAĞIZ”
Demirel’in açıklamasının devamı şu şekilde: 
“Bu topraklarda doğmuş, büyümüş ve ekmeğimi kazanmakta olan biri olarak bu kente vefa borcum var. Kozlu’muzu yönetmek için gerekli olan bilgiye, birikime ve deneyime yola çıktığımız arkadaşlarımızla sahibiz. Biz Kozlu’yu yönetmeye adayız. Çünkü bu kentin geleceği için değişim zamanının geldiğini ben de herkes gibi görüyorum. Kozlu için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini de biliyorum. Belediyecilik anlayışımızı belirlerken önceliğimiz, kendine yeten ekonomisiyle, hakkaniyet çerçevesinde yönetilen sosyal belediyecilik olacak. Bu vizyonu gerçekleştirmek için genç, dinamik ve mesleğinde uzman arkadaşlarımızla bir aradayız. Yönetimde katılımcılığı ve farkındalığı sağlayarak sürdürülebilir projeler üreteceğiz. Kimseyi ayırmayan, herkesin sesine kulak veren, ortak akılla herkesin ortak menfaatine çözümler üreten ve kesinlikle sizlere değer veren, emanetinize ve kaynaklarınıza sahip çıkan, israfa son veren bir yönetim inşa edeceğiz. Kozlu’muzda ortak yaşamı yeniden hayata geçirmeye sözümüz var. Çok ama çok çalışacağız. Kazanacağız. Kozlu’ya Barış gelecek.” 
Haber Merkezi

Gazipaşa Caddesi “Seçim Caddesi” oldu Gazipaşa Caddesi “Seçim Caddesi” oldu

WhatsApp-Image-2023-11-28-at-18.07.25