Bartın Üniversitesi (BARÜ), Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan ‘YKS-2023 Merkezi Yerleştirme Sonuçları’nın ardından yaklaşık yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. BARÜ’de 2 bin 43 öğrenci lisans programlarına ve 1.981 öğrenci önlisans programlarına yerleşme başarısı gösterdi. Bu sonuçlarla birlikte BARÜ ailesine, özel yetenek sınavlarının ardından katılacaklar dışında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen 3 bin 843 kontenjan için okul birincileri ve 35 yaş üstü kadın öğrenciler dahil 4 bin 24 kişi katıldı.

Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciler BARÜ’de

Merkezi Yerleştirme Sonuçları ile birlikte Bartın Orman Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesinin tüm bölümleri doldu. Eğitim Fakültesinde ise 6 bölümde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı.

BARÜ’nün önlisans eğitimlerinin verildiği Bartın Meslek Yüksekokulu, Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Ulus Meslek Yüksekokulundaki programlarda da yüzde 100 doluluk sağlandı.

BARÜ, 82 ülkeden 4 bin 847 uluslararası öğrenci başvurusu aldı

Sürekli iyileştirme anlayışıyla hayata geçirilen uygulamalar sonucunda elde edilen başarılar, uluslararası öğrencilerin de BARÜ’ye olan ilgisini her geçen dönem daha yukarılara taşımaya devam ediyor. Türkiye’nin 81 ilinden olduğu gibi 72 farklı ülkeden de 1.777 uluslararası öğrencinin öğrenim gördüğü BARÜ’de, 2023-2024 Akademik Yılı için çıkılan 3 ayrı çağrıda şu ana kadar 82 farklı ülkeden 4 bin 847 uluslararası öğrenci başvuru yaptı.

58 lisansüstü program için başvurular tamamlandı

Önce mühendislik, sonra doktorluk Önce mühendislik, sonra doktorluk

Batı Karadeniz Bölgesi’nden başlayarak ülkemizde ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirme noktasında büyük gayret gösterilen BARÜ’de Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne başvurular ise 18 Ağustos 2023 tarihinde tamamlandı. Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde 48 yüksek lisans ve 10 doktora programına öğrenci alınacak. (Haber merkezi)

Gizemnur olayından yeni detaylar! Evlilik vaat edilmiş! Gizemnur olayından yeni detaylar! Evlilik vaat edilmiş!

WhatsApp-Image-2023-08-21-at-14.40.20

Gizemnur bulundu! Eve hapsedilmiş! Gizemnur bulundu! Eve hapsedilmiş!

AK Parti İl Başkanının oğlundan acı haber! AK Parti İl Başkanının oğlundan acı haber!

Otoparkta ceset bulundu! Otoparkta ceset bulundu!

Yolcu otobüsü şarampole uçtu; 12 ölü, 19 yaralı Yolcu otobüsü şarampole uçtu; 12 ölü, 19 yaralı