Bağcı açıklamasında, “Sandıktan çıkan sonuçlara her kesimin saygı ve riayet göstermesi tartışma götürmez bir gerçektir” diyerek şunları söyledi:

Zonguldak Belediyesi ilk icraatını yaptı: Kullanımı durduruldu! Zonguldak Belediyesi ilk icraatını yaptı: Kullanımı durduruldu!

“Demokrasiye bağlılığımız, milletimizin tercihine hürmetimiz de açıktır. Bundan sonraki süreçte, siyaset kurumu ve siyasi aktörler açısından sağduyunun, ortak aklın, milli birliği güçlendirecek söylemin ve siyaset üslubunun öne çıkması gerçek gündemleri olmalıdır.

Ayrılıkta hayır yoktur, cepheleşmede huzur yoktur. Kim olursa olsun, hangi siyasi parti mensubu olursa olsun değerlerimizle sorunu olmayan her Vatan evladının başımızın üstünde yeri vardır. Zaman birlik zamanıdır, itidal zamanıdır, tekâmül zamanıdır.

Nihayete eren mahalli idareler seçimleri neticesinde seçilen belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini ve mahalle muhtarlarını kutluyor, sonuçların ülkemize ,milletimize ve Zonguldak'ımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Muhabir: Ersen Berk ÇELİK