Zonguldak Kömürspor’un 16 yaşındaki altyapı oyuncusu Emirhan Kocasoy, kamp döneminde yükseldiği A takımda ilk resmi lig maçını oynamanın gururunu yaşıyor. Kocasoy, dün 3-0 kazanılan Adıyaman FK maçında 87’nci dakikada oyuna girerek takıma katkı sağlamaya çalıştı.

2017 yılında, 11 yaşındayken Zonguldak Kömürspor ailesine katılan genç oyuncu, temel futbol eğitimini tamamladıktan sonra alt yaş kategorilerinde sayısız maçta forma giydi. Yeteneğiyle yaşıtları arasında öne çıkan sağ kenarın çabuk ve süratli oyuncusu, 2022-2023 sezonu öncesi kamp döneminde altyapı hocaları Metin Aydın ve Muhammet Şaffak tarafından A takıma sunulan gençler arasında yer aldı.

Sezon öncesi hazırlık dönemini A takımla geçiren, Bolu’daki hazırlık kampında full çalışan Emirhan, A takım düzeyinde üst seviye antrenman uygulamalarıyla kendisini daha da geliştirme fırsatı buldu.

Çalışkanlığı ve yükselen performansıyla teknik direktör Şenol Demir’in gözüne girmeyi başaran altyapının gözdesi, 28 Ağustos’ta Fethiyespor’la iç sahada oynanan sezonun ilk maçında 21 kişilik kadroya alınarak, A takım düzeyinde ilk maç heyecanı yaşadı.

4-2 kazanılan karşılaşmanın uzatma süresine kadar 2-2 berabere gitmesi üzerine oyuna girme fırsatı bulamayan genç yetenek, ikinci hafta 18 kişiyle gidilen 1461 Trabzon deplasmanı kadrosunda yer almadı.

Dün iç sahada oynanan ve 3-0 kazanılan Adıyaman FK maçında 21 kişilik kadroya dahil edilen Emirhan, skor farkının açılması üzerine 87’nci dakikada Ercüment Eray Ataklı’nın yerine oyuna girdi. Bu değişiklikle teknik direktör Şenol Demir, hem günün başarılı ismi Ercüment’i tribünlere alkışlatırken, hem de genç Emirhan’a bir ilki yaşatmış oldu.

Maçın hakemi tarafından 4 dakika gösterilen uzatma süresiyle birlikte ilk profesyonel lig maçında 7 dakika oynama fırsatı bulan Emirhan, oyunda kaldığı süre içinde skora ve takıma katkı sağlamak için elinden geleni fazlasıyla yaptı.

Kısa sürede olsa ilk profesyonel maçını oynayan Emirhan, karşılaşma sonrası ağabeyleriyle birlikte coşkulu bir galibiyet sevinci yaşadı.

Öte taraftan Zonguldak Kömürspor tribünleri, altyapıdan yetişerek daha 16 yaşında A takımda yer bulan Emirhan’ı bağrına bastı. Genç oyuncu, tribünlerden yükselen “Emirhan buraya, 3’lü çektir Elmas’a” tezahüratları karşısında futbolcular arasından öne çıkarak muhteşem 3’lüsüyle tribünlerdeki coşkuyu artırdı.

Teknik direktör Şenol Demir, özellikle iç sahadaki maçlarda kadroya alarak forma şansı tanıdığı tüm altyapı oyuncularını, maçların gidişatı ve skora göre oynatmaya devam edecek.

Gençlik Spor ve ASKF’nin yaptığı yardım çağrısı anında karşılık buldu Gençlik Spor ve ASKF’nin yaptığı yardım çağrısı anında karşılık buldu

HABER / Hüseyin EKİNCİ