Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, Zonguldak ve Kozlu halkına çağrıda bulunarak duyarlı olmaya davet etti.  Özellikle yaz aylarında park ve sahillerde çöpten geçilmediğini ifade etti. Topaloğlu; yaptığı açıklamada "Baharın gelmesiyle birlikte hepimiz parklardan sahillerden faydalanıyoruz. Çocuklarımızla sevdiklerimizle zaman geçiriyoruz. Dernek olarak gözlemlediğimiz kadarıyla üzülerek belirtelim ki çevremizi maalesef temiz tutmuyoruz. Ortak yaşam alanlarımızı hoyratça kullanıyoruz.

ÇÖPLERİMİZİ SİGARA İZMARITLERİMİZİ GELİŞİ GÜZEL SOKAKLARA ATIYORUZ.

Bu bize bu kente yakışmayan durumdur. Lütfen hepimiz kentimizi parklarımızı sahillerimizi temiz tutalım. Çağdaş bir kenti hep birlikte yaratalım. birlikte çağdaş kentte bir kentte yaşayalım.

Çevreyi kirletenleri uyaralım.

Özellikle kentimiz öğrencilerine gençlerine sesleniyoruz. Çevremizi koruyalım. Bunun için farkındalık yaratalım.

Çevre temizlik sadece yerel yönetimlere bırakılacak bir durum değildir. Kent temizliğine özelliklede park ve sahillerimiz temiz tutulmalı .Çevreyi kirletenlere gerekli cezai işlemler yapılmalıdır. Bizim en temel tüketici hakkımız olan sağlıklı çevrede yaşam hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Bu durumun takipçisi olacağız” ifadelerinde bulundu.

Köy halkı birlik oldu el ele çalıştı Köy halkı birlik oldu el ele çalıştı

Muhabir: Sertaç ÖZDEMİR