Şişli'de günlük kiralık evde genç bir kızla buluşan adam, içeriye giren iki şahıs tarafından gasp edildi. Adamın zorla cep telefonunu ve 7 bin lirasını alan iki şahıs kaçarken, Şişli polisi adamı eve çağıran genç kızı kendi evinde yakaladı. Evini günlük kiraya veren şahsa da 59 bin lira cezanın kesildiği olayda adliyeye sevk edilen kız tutuklandı. Yaşananlar ise kameralara yansıdı.

Günlük kiralık evde tuzak kurup gasp etti

Olayın ardından iki şahıs kayıplara karışırken, gasp edilen V.S. emniyete giderek şikayette bulundu. Şikayetin ardından harekete geçen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kuştepe Polis Merkezi Amirliğine ekipleri, V.S.'nin ifadeleri doğrultusunda binaya giderek güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda günlük kiralık dairenin olduğu kata ilk olarak iki şahsın geldiği belirlendi. Dakikalar sonra da Cansel Ü.'nün daireye girdiğini gören polis ekipleri, gasp edilen V.S.'nin de hemen ardından içeriye girdiğini tespit etti. Adamın içeriye girmesinin ardından da iki şahsın daireye girdiği, genç kızın daireden çıkarak uzaklaştığı, iki şahsın da gasp ettikleri adamla birlikte binadan ayrıldıkları belirlendi.

Şişli polisi kızı Kâğıthane’deki evinde yakaladı

Güvenlik kamera görüntüleri üzerinden geniş çaplı çalışma yapan Şişli polisi, eve günlük kiraya veren sahibi Y.A.'ya ulaştı. Ev sahibinin evi Cansel ismindeki bir kıza kiraya verdiği bilgisine ulaşan polis, kızın Cansel Ü. olduğunu tespit etti. Kâğıthane Ortabayır Mahallesi'ndeki evine baskın düzenleyen Kuştepe Polis Merkezi Amirliği ekipleri, genç kızı yakaladı.

Genç kız tutuklandı, ev sahibine 59 bin lira ceza kesildi

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Cansel Ü., olay günü yanında bulunan şüpheli iki erkek şahsın kimliklerini ve telefon numaralarını bilmediğini, sadece isimlerini bildiğini söylemesi üzerine devam eden çalışmalarda, iki şahsın Y.K ve M.K.K olduğu tespit edildi. Emniyette ifadesi alınarak işlemleri tamamlanan Cansel Ü. sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece “gasp(yağma)” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adamı gasp eden iki şahsı ise yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan, evini günlük kiraya veren Y.A.'ya ise “kira bildirim kanununa muhalefet” suçundan 59 bin lira idari para cezası uygulandı. (İHA)

AW896758_08AW896758_09

AW896758_14

AW896758_04

AW896758_13

AW896758_14

AW896758_15

AW896758_10

AW896758_11

AW896758_12

Ailevi sorunları bulunan şahıs çatı katında iple asılı halde bulundu Ailevi sorunları bulunan şahıs çatı katında iple asılı halde bulundu

ZBEÜ ile Düzce Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı ZBEÜ ile Düzce Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Maaşını alamayan işçiden intihar girişimi! Maaşını alamayan işçiden intihar girişimi!

Pişman değilim, benim paramla benim eşyalarımla beni aldattı Pişman değilim, benim paramla benim eşyalarımla beni aldattı

Bu kadarı da olmaz! Tavuk dönerin içinden uyuşturucu çıktı! Bu kadarı da olmaz! Tavuk dönerin içinden uyuşturucu çıktı!

Editör: Murat Barutçu