Saadet'in kamuda birden fazla maaş alan kamu görevlilerinin araştırılması önergesinin öne alınması önerisi TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP milletvekilleri tarafından reddedildi. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise, birden fazla maaş alanların isimlerini verdi.

Yavuzyılmaz şunları söyledi:

“AK Partili Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan.

Aynı zamanda Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yönetim kurulu üyesi. Bakan yardımcılığı aylık maaşı 85 bin 401 lira. Bankadan aldığı aylık huzur hakkı 18 bin 796 dolar. Güncel kur ile 528 bin lira. İşte burada da belgesi mevcut. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın genel kurul tutacağı.

İl Genel Meclisi olağanüstü toplandı İl Genel Meclisi olağanüstü toplandı

Toplam geliri aylık 613 bin lira. Yanı 53 asgari ücrete denk geliyor.

AK Partili Vakıflar Genel Müdürü Sinan Paksu, genel müdürlük maaşı 53 bin 528 lira. Bankadan yönetim kurulu üyesi olarak aldığı aylık huzur hakkı tutarı Türk lirası olarak 528 bin lira.

Aylık toplam geliri 581 bin lira. 51 asgari ücrete denk geliyor.

Türk Telekom’da 4 tane Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısının dördü de görev almakta. Ömer Fatih Sayan yönetim kurulu başkanı, aynı zamanda Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı. Enver İskurt, Bakan Yardımcısı aynı zamanda Türk Telekom yönetim kurulu üyesi. Osman Boyraz, TTMobil’in yönetim kurulu başkan vekili. Dursun Ünüvar, TTMobil’in yönetim kurulu başkanı. Bununla da bitmiyor. Türk Telekom’un bir alt şirketi olan TTNet’in internet şirketinin yönetim kurulu başkanı kim? Şahap Kavcıoğlu, BDDK Başkanı. BDDK Başkanının bir internet şirketinin yönetim kurulunda ne işi var? İşte liyakatsizlik budur.” (Haber Merkezi)

deniz-yavuzyılmaz4

Editör: Murat Barutçu