2. Lig Kırmızı grupta Zonguldak Kömürspor’un rakipleri arasında yer alan ve 15 Mart Çarşamba günü Zonguldak’a gelecek Vanspor’da sıcak saatler yaşanıyor. Rakip takımda üç futbolcu kadro dışı bırakılırken, teknik direktör Ümit Bozkurt görevinden istifa etti.

Bu iki sürpriz gelişmenin yanı sıra geri kalan diğer oyuncular, kadro dışı bırakılan üç meslektaşına sahip çıkan deklarasyon yayınladı.

Ortak yapılan açıklamada kırmızı-siyahlı futbolcular, “Takımın havasını bozmama adına şu zamana kadar sessiz kaldık. Verilen sözlerin tutulmaması, yönetimle aramızdaki güven köprülerinin yıkılmış olması bizi bu noktalara getirdi. Biz bugüne kadar Vanspor arması adına elimizden geleni birlik, beraberlik içinde yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Haklarımızı savunan ve kadro dışı bırakılan her arkadaşımızın arkasındayız. Hem onlar tekrar aramıza katılana, hem de verilen sözler yerine getirilene kadar ne yazık ki antrenmana çıkmama kararımızın arkasında olacağız. Ne biz ne başka şahıslar bu camiadan üstün değildir. Asıl var olan her zaman Vanspor’dur.” ifadelerine yer verdi.

Puan cetvelinde 43 puanla 4’üncü sıradaki Vanspor ile 37 puanla 8’inci sıradaki Zonguldak Kömürspor, 15 Mart Çarşamba günü Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda ertelenen 24’üncü hafta maçında karşı karşıya gelecek.

  

Editör: Hüseyin EKİNCİ