Mithatpaşa tüneli yıl sonunda trafiğe açılacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak’ta devam eden yatırımlar ile bilhassa Mithatpaşa tünelinin yıl sonuna kadar hizmete açılacağını söyledi.

Mithatpaşa tüneli yıl sonunda trafiğe açılacak
19 Eylül 2021 Pazar 17:22

Çolakoğlu, Mithatpaşa Tüneli önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Mithatpaşa tünel projesi Zonguldak trafiğini rahatlatacak bir proje olduğunu ilk günden bugüne kadar söylemekteyiz” dedi.

AK Parti Milletvekili Çolakoğlu, “Ulaştırma bakanlığımızın talimatı ile Mithatpaşa tünelinin ihalesi yapıldıktan sonra inşaatı başladı. Fakat belli bir zaman sonra yer altındaki bazı gaz sıkışmalarından dolayı gecikmeler meydana geldi. Ama şu anda Mithatpaşa tüneli projesinin nihai sonuca ulaşması için çok az bir zaman kaldı. İnşallah yıl sonuna kadar Mithatpaşa tüneli trafiğe açacağız ve Zonguldak rahatlayacaktır” diyerek şunları söyledi:

“Bu bağlamda Ankara bölgesinden gelen vatandaşlarımız Kilimli bölgesine geçmek için bu hattı kullanarak 30 dakikalık yolu 5 dakikaya kadar düşecek. Vatandaşlarımıza Mithatpaşa tüneli projesi bu yıl sonuna kadar hayırlı olsun demek istiyoruz. Bu bağlamda bizler milletvekilleri olarak teşkilatlarımız olarak Ulaştırma Bakanlığı ile istişare içerisindeyiz ve yatırımların en kısa zamanda tamamlanacağını müjdeliyoruz. Bu projenin devamında ise yine aynı şekilde kapsamlı Kozlu’ya tünel bağlantısı olacak.

Çaydamar'a ve ikinci tünelle birlikte Ereğli yolu bağlantısı sağlanmış olacak. Kozlu Ereğli yolu bağlantısını sağlamak istiyoruz.Bu bağlamda milletvekilleri olarak Ulaştırma Bakanlığı nezdinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Bundan sonraki hedeflerimizden bir tanesi de Kilimli üzerinden Filyos bağlantımızı sağlamak ve onun ihalesinin çıkarılmasına sağlamaktır. Sayın Ulaştırma bakanımız ihalenin yapılması konusunda talimatını verdi.Zonguldak’ın her tarafında iktidarımızın hükümetimizin yatırımları devam ediyor. Ereğli bölgesinde tersanecilik anlamında güzel gelişmeler oluyor. Üniversite binası için belirli bir görüşme yaptık ve en kısa zamanda bunlar belirli bir hal alacak.Alaplı bölgesinde biliyorsunuz Devlet hastanemizin inşaatı devam ediyor Milli Eğitim alanında ise okul inşaatları devam ediyor. Zonguldak'ımızda, Kozlu'muzda ve Kilimli'de de aynı şekilde inşaatlar devam ediyor.

Bununla beraber Vadi bölgesi dediğimiz Devrek, Gökçebey ve Çaycuma bölgesinde de yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.. En son gelişmelerden bir tanesi konusunda bilgi vermek istiyorum. Gökçebey Organize Sanayi Bölgesi anlamında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile yaptığımız gerekli girişimler sonucunda inşallah Gökçebey Organize Sanayi bölgesini en kısa zamanda faaliyete geçirmek hedefimizdir.

Bu bağlamda 13 Ekim'de bakanlık yetkilileri Zonguldak'ta gelerek yer tespiti çalışmalarını yapacaklar. İnşallah o bölgede alt yapı ve parselasyon çalışmaları hızlı bir şekilde başlayarak yatırımcılarımıza tahsisleri ve bunun akabinde ise yatırımlar başlayacak. Tarım Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Altyapı ihalesi bakanlığımızın takdiri ile gerçekleştirildi. Şu anda yüklenici firma orada çalışmalarına başladı. 15 parça 25 ve 30 dönemlik parseller halinde yatırımcılar şu anda müracaatlarını yaptılar" (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.