Başkan Gebeş yürüyüş yolu ve bisiklet yolu proje alanını inceledi

Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Belde Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesinde yapımına devam eden ‘Yeşil Yürüyüş Yolu’ ve ‘Bisiklet Yolu Proje’ alanında incelemelerde bulundu

Başkan Gebeş yürüyüş yolu ve bisiklet yolu proje alanını inceledi
04 Mayıs 2021 Salı 12:18

Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde yapımına devam edilen Yeşil Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Yolu Proje alanında incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek süreç hakkında bilgi veren Başkan Gebeş; “ İçinde bulunduğumuz alan Yeşil Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Yolu Projemizin 1. Etabı. Bu proje 2021 yılı içerisinde ülkemizde ilk defa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan ve destek alan tek proje.

Göreve talip olduğumuzda gülmeyen yüzler gülecek tütmeyen bacalar tütecek demiştik. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışacağımıza söz vermiştik. İnanın gecemiz gündüzümüz Çaydeğirmeni. Beldeye daha farklı ne yapabiliriz, modern yerleşim alanlarında, büyükşehirlerde ne gibi yatırımlar varsa, bu güzellikleri hemşehrilerimizle nasıl buluşturabiliriz onun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın desteklerine layık olmak için gece gündüz çalışıyor ve projelerimiz bir bir hayata geçiriyoruz.

Allah’a şükürler olsun bu projenin 1700 m olan birinci etabını bitirdik vatandaşlarımızın hizmetine açtık. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ise vatandaşlarımız burayı sık sık kullandılar. İnşallah ikinci etap içinde müracaatımızı yaptık ve programa alınarak ödenekleri hazırlandı. İhale sürecinden sonra yaklaşık 2 km mesafede olan ikinci etaba hızla başlıyoruz. 

Bu proje tamamlandığında geliş gidiş 8 km Yeşil Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Yolu alanımız olacak. Yapacağımız çevre düzenlemesi ile birlikte TOKİ’ler ile birleştiğinde inanın şehircilik anlamında mükemmel bir çalışma olacak. Göreve geldiğimizde Çaydeğirmeni nüfusu 2200’dü. Allah’a şükürler olsun ki bugün 7393’lü rakamlara ulaştı. 

Beldemiz büyüyor, gelişiyor ve güzelleşiyor. Bu güzel hizmetleri getirmemizde bizlere destek olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, AK Parti Zonguldak Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve yapmış olduğumuz projelere her zaman destek veren Çaydeğirmeni’li hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.