urt genelinde hava sıcaklıkların düşmesiyle kar yağışı, belirli bölgelerde etkisini göstermeye başlarken, İstanbul için de dikkat çeken kar yağışı tahmini geldi. 2022-2023 La nina kışına dikkat çeken uzmanlar, Ocak ayında kar yağışının etkisini artıracağını söyledi. Ocak ayı için yapılan kar yağışı tahmininin ardından İstanbul için bugün yeni bir tahmin geldi. İşte İstanbul'da kar yağışı için verilen tarih ve hava durumuyla ilgili tüm detaylar...

Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz, gece saatlerinde K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, G. Antep, Kilis ve Ş. Urfa çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla Kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli, Datça, Bodrum ve Marmaris'te yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

6 yaşındaki çocuğa kreşte cinsel istismar iddiası 6 yaşındaki çocuğa kreşte cinsel istismar iddiası

Yağışların zamanla Kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Datça, Bodrum ve Marmaris'te yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji bugün beklenen kuvvetli yağış nedeniyle Muğla'ya turuncu kodlu uyarıda bulundu.

TAHMİNLER ÖNE ÇEKİLDİ! İSTANBUL'A KAR GELİYOR

CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak'ın canlı yayında aktardığı bilgiye göre İstanbul'da Aralık ayının ilk veya ikinci haftası kar yağışı görülebilir. Kar yağışlarının yeni yılla birlikte etkisini daha fazla artırması bekleniyor.

ARALIK AYININ BAŞINDA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLABİLİR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den edindiğimiz bilgiye göre Aralık ayının ilk haftası ya da ikinci haftasında İstanbul'da karı görebiliriz. Bu yıl Ocak ayında da karın etkisini artıracağı, kışın etkisinin bu yıl daha fazla olacağı söyleniyor.

OCAK AYINDA KAR ETKİSİNİ ARTIRACAK

İstanbul'da hava sıcaklıkları düştü, soğuk kendini hissettiriyor. Parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Meteorolojik tahminlere göre 50-60 kilometre arasında bir rüzgarın esmesi bekleniyor. İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli, Tekirdağ ve Balıkesir gibi yerlerde Ocak ayında yoğun KAR yağışı olacağı belirtiliyor. Dün itibarıyla Kırklareli'nde bazı yerlerde kar tanelerinin düştüğünün haberleri gelmişti.