ZTSO Proje Okulu, ekonomik forum dergisinde tanıtıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yayınlanan Ekonomik Forum Dergisi'nin Ocak 2021/318. sayısında Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (ZMTAL) tanıtıldı.

ZTSO Proje Okulu, ekonomik forum dergisinde tanıtıldı
09 Mart 2021 Salı 16:15

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında 2019 yılında yapılan işbirliği protokolü ile Ülkemizde, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için okullarda eğitimi verilen meslek alanlarında öğrenci ve öğretmenlerin sosyal ve zihinsel becerilerinin geliştirilmesi, mesleki bilgi, beceri ve yabancı dil yeterliliklerinin arttırılması amacı ile işbirliği protokolü imzalanmış; Zonguldak’ta protokol kapsamına Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (ZMTAL) alınmış olup, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) ile ilişkilendirilmiştir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yayınlanan Ekonomik Forum Dergisi'nin Ocak 2021/318. Sayısında Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (ZMTAL) tanıtıldı.

Dergide ZMTAL’in tanıtımı için dört sayfa ayrıldı. Tanıtım yazısında köklü bir geçmişe sahip olan okulun tarihi geçmişi, fiziki ve teknik alt yapısı, Okulda mevcut alanlar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, sektörle yapılan iş birliği,  yapılan üretimler, yürütülen proje çalışmaları, 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde okula yönelik hedefler ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) tarafından öğrencilere sağlanan burs, staj ve işe yerleştirmede öncelik imkânları anlatıldı. Ekonomik Forum Dergisi'nin Ocak 2021/318. Sayısına https://www.tobb.org.tr/ekonomikforum/Sayfalar/eArsiv.php adresinden ulaşılabilmektedir.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Metin Demir, “Amacımız proje okulumuz olan Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (ZMTAL) ni tanıtarak başarılı öğrencilerin okulumuzu tercih etmesini sağlamaktır. Okulumuzu tercih eden başarılı öğrencileri destekleyerek, özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü hem okulumuzda hem de iş yerlerimizde üretimin içerisinde yetiştireceğiz. Sağladığımız burs imkânları, staj imkânları ve mezuniyet sonrasında sağlayacağımız iş imkânları ile Okulumuzu ilk sıradan tercih edilen Meslek Lisesi haline getirme gayreti içerisindeyiz. Başarılı, üretmekten haz duyan, teknolojik gelişmelere meraklı öğrencilerimizin okulumuzu tercih etmelerini bekliyoruz” dedi. (haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.