Olumsuz hava koşullarındaki tedbirler görüşüldü

Zonguldak Valiliği toplantı salonunda Meteoroloji Genel Müdürlüğünce Zonguldak’ı etkileyeceği öngörülen hava durumu görüşüldü.

Olumsuz hava koşullarındaki tedbirler görüşüldü
05 Şubat 2020 Çarşamba 16:13

Zonguldak Valiliği toplantı salonunda Meteoroloji Genel Müdürlüğünce Zonguldak’ı etkileyeceği öngörülen hava durumu görüşüldü.

05.02.2020 – 07.02.2020 tarihleri arasında Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan ve ilimizi de etkileyeceği öngörülen; kuvvetli fırtına, kuvvetli sağanak yağış, soğuk hava ve kar gibi olumsuzluk yaratacak meteorolojik uyarı nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin zarar görmemesi, ilgili Kurumların bilinçli ve müdahaleye hazır olmaları ile alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi amacıyla Vali vekili Turgut Subaşı tarafından Zonguldak Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik, AFAD Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, DSİ, İl Sağlık Müdürlüğü, Liman Başkanlığı ve Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantı yapıldı.

Bu bağlamda; yapılan meteorolojik uyarı kapsamında vatandaşların oluşması muhtemel risklerden sayılan fırtına nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi, tabela düşmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmesi ile kuvvetli sağanak yağış ve kar yağışında ortaya çıkabilecek ulaşımda aksamalar konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmekte.

Bu çerçevede konu ile ilgili olarak vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi yanında ilgili Kurumlar, tedbirlerini en üst düzeyde almaları ve koordinasyon halinde çalışmaları hususunda talimatlandırıldı. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.