İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ramazan denetimleri yapıyor

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 13 Nisan tarihinde başlayan mübarek Ramazan ayı ile ilgili denetimlerini yapıyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ramazan denetimleri yapıyor
15 Nisan 2021 Perşembe 15:43

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 13 Nisan tarihinde başlayan mübarek Ramazan ayı ile ilgili denetimlerini yapıyor.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Tarım Orman İl Müdürlüğü Gıda Şubesinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Çataklı açıklamasında, “Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmalarını sağlamak hedefiyle 5996 sayılı " Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun" hükümlerine göre yıl içerisinde üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde yapılan gıda denetimlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor” diyerek şunları söyledi:

“Ramazan ayının başladığı bugünlerde Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak rutin gıda denetimlerinin yanında halkımızın beslenme alışkanlıklarında oluşacak değişiklikler göz önünde bulundurularak, tüketimi artacak ürünlerin ( özellikle unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri vb.) üretimi/satışını yapan işletmelerin denetimlerine ağırlık verildi. Ramazan paketleri içerisinde bulunan gıdaların son tüketim tarihi ile etiket bilgileri kontrol edildi. İşletmelere hijyen tedbirlerinin alınması yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

Ayrıca İl Müdürlüğümüz Gıda Kontrol Görevlilerince, Prof.Dr. İlhan Varank Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi mutfağında bulunan ve Taşımalı Eğitim kapsamında öğrenim gören öğrenciler ile ihtiyaç sahiplerine yemek hizmeti sunan Zonguldak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aşevinde de denetimlerimiz devam ediyor. Yapılan denetimler sonucunda pişirilen ve dağıtımı yapılan yemeklerin gıda hijyeni ve güvenilirliği yönünden mevzuata uygun olduğu görülmüştür”

İl Tarım ve Orman Müdürü  Cemalettin Çataklı,  Covid-19 virüsünün yayılmasının asgari seviyede olması için İl Tarım Orman Müdürlüğünce gereken hassasiyetin gösterildiğini ve resmi kontrollerin aralıksız devam ettiğini belirtti.

Çataklı, Ayrıca vatandaşlarımızdan gelecek geri bildirimin son derece önemli olduğu belirtilerek, vatandaşlarımızın gıda ile ilgili karşılaştıkları her türlü olumsuzlukta Alo 174 Gıda ihbar hattından ve 05011740174 numaralı Whatsapp ihbar hattından şikâyetlerini iletmelerinin büyük önem arz ettiğini belirtti.(Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.