İl Genel Meclisinde komisyonların seçimi yapıldı

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı birinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisinde komisyonların seçimi yapıldı
04 Nisan 2022 Pazartesi 13:17

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı birinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, il genel meclisi üyeleri ile daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan İlimiz; Devrek İlçesi Yeşilöz Köyü, Yeşilada Köyü, Gökçebey İlçesi Namazgah Köyü, Ereğli İlçesi Asarlı Köyü, Alaplı İlçesi Aşağıdağ Köyü Memba Tahsis Komisyonu tarafından hazırlanan “İçme suyu Memba Tahsis ve Tevzii Komisyonu” Raporlarının görüşülerek ilgili komisyonlara gönderildi.

Gündemin 4 maddesinde yer alan İlimiz Kilimli İlçesi Belediye Sitesi Mahallesi, Site Sokakta kayıtlı 96 ada 212 parselde 509,00 m² yüzölçümlü arsanın, 101,57m²’lik kısmının kamulaştırma işlemleri tamamlanmış ve 96 ada 269 parsel numarası ile İdaremiz mülkiyetine alınarak, 06.10.2016 tarih ve 105 sayılı İl Genel Meclis Kararı ile Kilimli Kaymakamlığına tahsis edilmiştir. Söz konusu taşınmazın, Kaymakamlığa olan tahsisinin kaldırılarak, Hazineye Kaymakam konutu yapılmak üzere bedelsiz devir edilmesi, hususunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5 maddesinde yer alan bir yıl görev yapmak üzere, il genel meclisinin kendi üyeleri arasından (gizli oyla) seçeceği 3 üyenin, il encümeni üyesi olarak belirlenmesi hususunun görüşülerek, AK Parti’den Filiz Ünal Sarsık, Ahmet Ali Başören ve İbrahim Yalçın, CHP’den Şanver Akdağ, Burhanettin Çakır ve İhsan Korkmaz aday olurken, yapılan gizli oylama sonucunda AK Parti’li üyeler 18 oy CHP’li üyeler de 12’şer oy alırken, Encümen üyeliğine 1 yıllığına AK Partili il genel meclisi üyeleri seçildi.

Gündemin 6 maddesinde yer alan 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16 inci maddesi gereğince, İhtisas Komisyonlarının oluşturulması ve bu komisyonlarda görev alacak üyelerin seçiminin yapılması, hususunun görüşülürken, 11 komisyon üyelerinin seçimi yapıldı.

Yapılan seçimler sonucunda Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Temel Uslu, Hüseyin Ergin, Sebahattin Gülay, Burhanettin Çakır, Mehmet Aksoy, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Rıfkı Gültekin, Necdet Karaveli, İsmet Bostancı, Abdullah Karagüzel, Nedim Bekar, Burhanettin Çakır, Hasan Tülübaş, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, İsmail Terzi, Hüseyin Engin, Kerim Yılmaz, Nebahattin Yılmaz ve Ramis Muslu, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Kerim Yılmaz, Arif Sefercik, Temel Uslu, İsmail Terzi, Nebahattin Yılmaz, Ahmet Ali Mumcu, Mehmet Aksoy, İçişleri Komisyonuna, Ali Kemal Karc, Vedat Tuzcuoğlu, Necati Akyol, Mustafa Uzundal, Hasan Tülübaş, Tarım ve Orman Komisyonuna, Filiz Ünal Sarsık, Ahmet Ali Başören, İbrahim Yalçın, İhsan Korkmaz, Mustafa Uzundal, Sanayi ve Ticaret Komisyonuna, İbrahim Yalçın, Serpil Özmen, Ahmet Ali Başören, Hayrettin Kartal, Şanver Aktağ, Gençlik ve Spor Komisyonuna, Sebahattin Gülay,Vedat Tuzcuoğlu, Arif Sefercik, Önder Topuz ve Şanver Aktağ, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna, Adnan Tıska, Necdet Karaveli, İsa Bükrü, Ramis Muslu, Hayrettin Kartal, Turizm Komisyonuna, Serpil Özmen, Necati Akyol, Ali Kemal Karaca, İhsan Korkmaz, Ahmet Ali Mumcu, Arge Komisyonuna ise, İsa Bükrü, Filiz Ünal Sarsık, Adnan Tısma, Önder Topuz ve Nedim Bekar seçildiler.

Gündemin 7 maddesinde yer alan İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından “İnsan Kaynakları Yönetimi” denetim alanına yönelik 2016, 2018 ve 2019 yılı iç denetim programları kapsamında, sistem ve uygunluk denetimleri gerçekleştirilmiş olup; söz konusu denetimler sonucunda hazırlanan 2022-5, 2022-6 ve 2022-7 numaralı denetim raporlarının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 38 inci maddesinin 5 inci fıkrası uyarınca, İl Genel Meclisi bilgilendirildi. (Şaban YILMAZ)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.