Fuhuş operasyonu!

Konya’da düzenlenen fuhuş operasyonunda 4’ü yabancı uyruklu kadın 10 şüpheli gözaltına alındı.

Fuhuş operasyonu!
26 Haziran 2020 Cuma 23:31

Konya’da düzenlenen fuhuş operasyonunda 4’ü yabancı uyruklu kadın 10 şüpheli gözaltına alındı.

Konya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 4'ü yabancı uyruklu kadın 10 şüpheli gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri fuhuşa teşvik ve yer temini suçlarından yapılan teknik ve fiziki takip sonrası Konya il merkezinde 15 ayrı adres ile Çankırı'da bir adrese operasyon düzenledi.

4'ü yabancı uyruklu 10 şüpheli gözaltına alınırken bir kişinin yakalanmasına yönelik çalışmanın sürdüğü öğrenildi. 3'ü Özbekistan, 1'i de Kırgızistan vatandaşı olan mağdur edilen kadınların işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edileceği bildirildi.

FOTOĞRAFLARINDAN KATALOG YAPMIŞLAR

Yürütülen soruşturmada; şüphelilerin, müşterilerine, 'Apartmanda elektrik var' ya da 'Apartmanda elektrik yok' şifereleriyle fuhuş için kadın olup olmadığını bildirdikleri saptandı. Kadınların fotoğraflarından hazırladıkları katalogları da müşterilerine gönderdikleri belirlendi. Şüphelilerin cep telefonlarında ise kadınların fotoğrafları ele geçirildi.

Şüphelilerden birinin evine yapılan baskında 13 bin 100 TL nakit para ve biri ehliyet olmak üzere 4 adet sahte kimlik ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Konya Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.