Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
23 Nisan 2021 Cuma 14:07

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Erkmen, “Geleceğimizin ümidi çocuklarımızın fikri hür, vicdanı hür olarak yetişip Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaklarına olan inancımız tamdır” dedi.

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, yaptığı yazılı açıklamasına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizi ilan ettiğimiz 29 Ekim 1923’e giden yolda önemli taşlardan biri olan bağımsızlığımızın ifadesi Türk Milletinin Meclisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılında bunun gururunu milletçe yaşarken, bu gururu bize yaşatan başta cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kurtuluş savaşımızın kahramanları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle  anıyoruz. Böyle önemli bir günü çocuklarımıza bayram olarak armağan eden büyük önder, bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını ve ülkeyi yöneteceğini söyleyerek çocuklarımızın eğitimine önem verilmesini, sevgi içerisinde yetiştirilmesini istemiştir.

Bugün çocuklarımız için bayram olduğu kadar milletimizin sesi olarak meclisimizin önemini daha da kıymetli hale getiren bir gündür. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bir kez daha kuvvetler ayrımına dayalı güçlendirilmiş parlamenter sistemini savunup tek kişinin değil milletin kararının öne çıkmasını istiyoruz. Geleceğimizin ümidi çocuklarımızın fikri hür, vicdanı hür olarak yetişip Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaklarına olan inancımız tamdır. Bunu da sağlayacak sistem güçlendirilmiş parlamenter sistemdir. Başta çocuklarımızın olmak üzere tüm milletimizin bu büyük bayramı kutlu olsun. Evlere kapanmadan yine birlikte bu mutluluğu birlikte yaşayacağımız günler dileğiyle İYİ Parti Zonguldak ailesi olarak bayramımız kutlu olsun diyor, Ne Mutlu Türküm Diyene diye haykırıyoruz.” Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.