“Biz burada vatandaş için varız"

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Genel Meclisi üyelerini meclis toplantı salonunda ziyaret etti.

“Biz burada vatandaş için varız"
06 Temmuz 2020 Pazartesi 13:04

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Genel Meclisi üyelerini meclis toplantı salonunda ziyaret etti.

Ziyarette, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, salona girerken, kendisine ateş ölçer ile ölçüm yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ziyaret nedeniyle Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a hoş geldin dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da ziyaret nedeniyle yaptığı açıklamada, il genel meclisi üyelerine birlik ve beraberlik çağrısı yaparak ilçe kaymakamları ile işbirliği olunması çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Biz burada  Genel idarenin temsilcisi konumundayız.  Bizim burada yerel ve genel olarak iki yönlü görevimiz var.  İlimizin sorunlarını birlikte çözmek zorundayız. Bunun için kaynaklarımızın verimli olarak kullanılması çok önemlidir. Biz kaynakları sınırsız olan bir toplum değiliz. Sınırlı kaynaklarımız sınırsız sorunlarımızın kullanılmasında kullanılacaktır. Her köyümüzde, her beldemizde en güzel hizmetin yerine getirilmesini istiyoruz. Ancak bunlar kaynakların verimli kullanılması ile mümkün olacaktır.  Önceliğimiz kaynaklarımızın verimliliğini ön planda tutarak sorunları çözeceğiz.  Herkesin bu alan da söyleyebilecekleri, önerebilecekleri ben çok önem veririm. Ortak akıl insanı yanıltmaz.  Bazen siz ilgili müdürlükleri bazen de bazen de ilgili müdürlükler sizleri etkileyecektir.  Bu noktada ortak akıl kullanmanın faydası vardır.

“BİZ BURADA VATANDAŞ İÇİN VARIZ”

Biz burada vatandaş için varız, vatandaş yoksa biz de yokuz. İlçelerimizin ve köylerimizin bulunduğu coğrafyadan kaynaklanan sıkıntıları var. Ancak bunların çözülebilir sıkıntılar olduğunu görüyoruz. El ele verdikten sonra çözülmeyecek hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. İlçelerde bulunan Kaymakamlarla ne birbirimizin rakibisiniz ne de onlar sizin rakibiniz. Kaymakamlarla işbirliği yapmanızı öneriyorum.  Herkes kendi görevini yapacak ve iş birliği olacak. Kaymakamlarla sorunları çözmek daha kolay olacaktır. Kaymakamlarımızın tecrübelerinden faydalanmanızı tavsiye ederim. Ortak iş birliği yapıp el ele verirsek kazanan ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz olacaktır. Birbirimizle rakip değiliz, birbirimizin ayağına çelmelemek yerine iş birliği içinde zamanımızı enerjimizi harcarsak başarılı oluruz. Sizler bizler için çok önemlisiniz kapım sizlere 24 saat açıktır”

Vali Tutulmaz yaptığı konuşmanın ardından İl Genel Meclisi üyeleri tek tek tanıştı. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.