ADD İtfaiyecileri unutmadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları Yangında Korunma İtfaiyecilik Haftası'nı kutladı.

ADD İtfaiyecileri unutmadı
26 Eylül 2020 Cumartesi 13:01

Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları Yangında Korunma İtfaiyecilik Haftası'nı kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları 25 Eylül - 1 Ekim Yangından Korunma İtfaiyecilik/İtfaiyeciler Haftası nedeniyle Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek İtfaiye Müdürü Ferdi Maden ve itfaiye personelinin itfaiyeciler gününü kutladı.

Ziyarette itfaiye mesleğinin önemine değinen ADD Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ela Mantarlı Kurt,” Türk İtfaiyesi’nin kuruluşu, 1714 yılı olarak kabul edilmektedir. Bugünkü belediyelere bağlı Cumhuriyet İtfaiyeleri ise 25 Eylül 1923 tarihinde oluşturulmuştur. Cumhuriyet dönemi itfaiyelerinin kurulduğu tarihten itibaren Eylül ayının son haftası “İtfaiye Haftası” olarak kabul edilmiş ve kutlanmıştır. ”İtfaiyecilik” bilinen en köklü mesleklerden biridir. Yüksek risk grubunda canı pahasına görevlerini yerine getirme gayreti içerisinde olan siz değerli itfaiye personelinin Yangından Korunma İtfaiyecilik/İtfaiyeciler Haftası'nı kutlamak için sizleri ziyarette bulunduk.

İtfaiye Haftası’nda amaç; itfaiye hizmetlerinin ne olduğunu halkımıza anlatmak, yangın güvenlik önlemlerinin önemi konusunda halkımızı aydınlatmak ve yangından korunma şekillerini açıklamaktır. Bir şehrin itfaiyesi ne kadar iyi olursa olsun, itfaiyenin başarısı, halkımızın aldığı yangın güvenlik önlemlerine ve yangından korunma konusundaki bilgi seviyesine bağlıdır.

Sizler elbette sadece yangın gibi doğal afetlerde değil; sel,deprem gibi afetlerde,trafik kazaları,her türlü kazalarda can ve malın tehlikeye girdiği her türlü felaketlerde müdahale için en önde ipi göğüsleyen yüce bir görevi yerine getiriyorsunuz. Hem kendi canınızı hem de kurtarma eğilimi içersinde olduğunuz canlının canını düşünerek endişe, korku,panik gibi duygularınızı da dengeleyerek yerinde ve doğru müdahalelerde bulunma eğilimi içersindesiniz.Gorev ve sorumluluğunuz çok büyük.Mesleginiz çok kutsal.Olağanüstü hallerde insan,hayvan,doğa için yerinde ve zamanında müdahalelerle kurtarma mücadelenizi tebrik ediyor, görevinizde kolaylıklar diliyoruz. “ diye konuştu.

Daha sonra İtfaiye Müdürü Ferdi Maden ve diğer itfaiye personeli ile İtfaiye yerleşkesini gezen dernek yönetimi adına Başkan Kurt,“ Yerleşkeniz son derece düzenli ve tertipli görünüyor.Bir takım çalışmalarınızın hala devam ettiğini gözlemlemekteyiz.Egitim alanlarınızın varlığı sizlerin gelişmeye ve kendinize her geçen gün mesleki anlamda tam anlamıyla yeterli olma eğilimi içersinde olduğunuzu gösteriyor.Sizleri bu anlamda da tebrik ediyoruz. Çaycuma için gurur duyulacak bir tablo.” Diye konuştu.

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürü Ferdi Maden, ziyaretlerinden dolayı dernek yönetimine teşekkür ederek,” Böylesine bir günde bizleri hatırlayıp günümüzü kutladığınız için öncelikle sizlere teşekkür ederiz.Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi olarak 100bin nüfusa hizmet vermekteyiz. Görevimizin sorumluluğu ve bilinci içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Daha sonra dernek yönetimi İtfaiye Müdürü Ferdi Maden’e günün anlam ve önemini belirten bir plaket takdim ederek, küçük hediyeler ile itfaiye personelinin haftasını kutladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.