Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı ile birlikte; Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni (EGD) ziyaret ederek, gazetecilerle sohbet etti. Zonguldak Valisi Tutulmaz ile Kaymakam Yapıcı’yı ziyaretleri sırasında EGD Başkanı Şafak Erel, Başkan Yardımcıları Vedat Kılıç ile Hüseyin Orhan, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali Sekreter İlknur Özen, Yönetim Kurulu üyeleri Recep Akkaya, Fedai Kaçar ve dernek üyesi gazeteciler karşıladı.

Zonguldak basınını yakından takip ettiğini dile getiren Vali Tutulmaz, Ereğli basınından genel anlamda memnun olduğunu dile getirdi.

Ziyaret sırasında bir saati aşkın süre çeşitli konularda gazetecilerle sohbet eden Vali Tutulmaz, kendisine Ereğli’ye yapılacak yatırımlarla ilgili yöneltilen sorulara da yanıt verdi.

Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binaları ile ilgili olarak projelerdeki eksiklerin giderildiğini ve TOKİ’ye teslim edildiğini ifade eden Vali Tutulmaz; “Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binalarının ihalelerinin bir-iki aya kadar yapılacağını düşünüyorum” dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Kampüsü projesini de yakında takip ettiğini ifade eden Vali Tutulmaz, projedeki eksikliklerin giderildiğini ve üniversitenin incelemesinin ardından burada çalışmalara başlanabileceğini dile getirdi.

Gazetecilerin sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kdz. Ereğli’ye yapılacağı ifade edilen Camii projesine ilişkin görülerini aktaran Vali Tutulmaz; “Camii için en uygun yer Kent Meydanı’nın yapılacağı alandır. Buraya yapılacak camiyi sadece bir ibadethane olarak düşünmemek lazım, sanat eseri olarak da değerlendirmek lazım. Bizim istediğimiz bin 600 metre kare bir yer. Ereğli’nin bu fırsatı kaçırmamasını isterim. Tabii ki takdir yine Ereğli halkınındır” dedi.

Ziyaret, Vali Tutulmaz ile Kaymakam Yapıcı’nın EGD bahçesinde günün anısına gazetecilerle çektirdiği fotoğrafın ardından sona erdi.(Haber Merkezi)