Zonguldakspor ligden çekildi!

Kırmızı-Lacivertli takım fikstürde yer almadı!

Zonguldakspor ligden çekildi!
18 Eylül 2020 Cuma 14:44

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Federasyonu tarafından 2015 yılından bu yana eski amatör ve profesyonel futbolculara ikinci baharlarını yaşatan Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi’nde 2020-2021 futbol sezonu 24 Ekim’de start alacak.

Marmara mavi, Marmara kırmızı, Ege, Batı Karadeniz yeşil, Batı Karadeniz mavi, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu olmak üzere 8 bölgeden oluşan ligde 100’e yakın takım yer alıyor.

Yeni sezonda Zonguldakspor yok

Geçen sezon Zonguldak’tan 7 takımın mücadele ettiği ligde bu sezon 8 takım yer alacak. Uygulandığı ilk sezondan bu yana ligde mücadele eden Zonguldakspor, yeni futbol sezonunda olmayacak. Zonguldakspor’un yerine Çaydeğirmeni Veteranlar ile Özel Devrek Akademi Sürücü Kursu Veteranlar lige dahil oldu. Alaplı Masterler, Çaycuma Veteranlar, Kdz. Ereğli Veteranlar, Kdz. Ereğli Zafer Men Masterler, SBD Kdz. Ereğli Veteranlar ve Veli Restoran Devrek Veteranlar diğer Zonguldak takımlarını oluşturuyor. Bu takımların yanı sıra Düzce temsilcisi Akçakoca Veteranlar da yakın mesafeden dolayı gruba dahil edildi.

Batı Karadeniz Yeşil grubu oluşturan bu 9 takım, 24 Ekim’den sonra şampiyonluk yarışı içine girecek. Grupta ilk hafta Veli Restoran Devrek Veteranlar-Çaydeğirmeni Veteranlar, Özel Devrek Akademi Sürücü Kursu Veteranlar-Kdz. Ereğli Veteranlar, Alaplı Masterler-Akçakoca-Veteranlar, Kdz. Ereğli Zafer Men Masterler-Çaycuma Veteranlar maçları oynanacak.

Öte yandan, Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi 2020-2021 futbol sezonunda Zafer Men adı altında oynanacak. Geçen yıl Bartın’da amatör futbol müsabakası izlerken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Ereğlili antrenörün adı bu sayede tüm sezon boyunca anılacak.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.