Zonguldak Kömürsporlu eski futbolcudan vefalı davranış

İmkanları ölçüsünde forma projesine destek vererek gönülleri fethetti

Zonguldak Kömürsporlu eski futbolcudan vefalı davranış
10 Şubat 2021 Çarşamba 11:48

2. Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün, 3 Mart 1992’de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi’nde meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden 263 maden şehidinin adını yaşatmak ve kulübe gelir sağlamak amacıyla hayata geçirdiği madenci forması projesi tüm hızıyla sürüyor.

Aralık 2020’de başlayan proje kapsamında şuana kadar 2 bin 500’e yakın forma satıldı. 100 TL’den satılan formalardan sezon sonuna kadar 10 bin rakamına ulaşılması hedefleniyor. Merkez Çarşısı’nda faaliyet gösteren Baran Spor Mağazası’nda satışı devam eden formalardan hedeflenen rakam tutturulursa, kulübe ciddi anlamda para girdisi sağlanacak.

Gökoğlan eski kulübünü unutmadı

Zonguldaklı futbolseverlerin büyük beğenisini kazanan formalara, kulüpte geçmiş dönemlerde forma giymiş eski futbolculardan da destek geliyor. Kısa bir süre önce Tümer Metin’in 150 forma satın alarak katkı sağladığı forma projesine Yiğit Gökoğlan da destek verdi.

Kulüpte, 2019-2020 sezonunda forma giyen 31 yaşındaki futbolcu, ayrılığının üzerinden bir sezon geçmesine rağmen kariyerinde önemli bir yere sahip kırmızı-lacivertli takımla gönül bağını koparmış değil. Uzun sakatlık döneminin ardından kendisine kapılarını sonuna kadar açan Zonguldak Kömürspor’a vefasını gösteren Gökoğlan, 5 adet forma alarak örnek bir davranışta bulundu. Kendi imkanları ölçüsünde aldığı formalarla tüm Zonguldak’a örnek olan eski Kömürsporlu futbolcu, bu duyarlı hareketiyle camianın takdirini kazandı.

Yiğit Gökoğlan, Zonguldak Kömürspor serüveninin ardından kariyerine Vanspor’la devam etmiş, devre arası transfer döneminde de 3. Lig ekibi Modafenspor’a transfer olmuştu.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.