Zonguldak Kömürspor’da bir ayrılık daha... Kaleci Taha da gitti

Oynayacağı bir takıma gitmek istiyordu, yönetimle yaptığı görüşme neticesinde lacivert-kırmızılı takıma veda etti

Zonguldak Kömürspor’da bir ayrılık daha... Kaleci Taha da gitti
19 Ocak 2021 Salı 13:18

Zonguldak Kömürspor, devre arasıyla birlikte yaprak dökümü yaşıyor. Beyaz grup ekibinde son olarak ayrılın isim kaleci Taha Cengiz oldu.

Sancılı bir ilk yarı geçiren Zonguldak Kömürspor’da devre arası boşluğunda ayrılık üzerine ayrılık yaşanıyor. Sinan Uzun’la başlayan ayrılık furyası, ardından Sezer Taşkolu, Ali Fırat Okur, Ramazan Işık, Murat Türkkan, Hakan Arslantürk ve son olarak Taha Cengiz Demirtaş’la devam etti.

Sezon başında kaleci Sinan Ören’in sakatlanması üzerine 1. Lig ekibi Ümraniyespor’dan alınan 26 yaşındaki Taha Cengiz, ilk 12 haftalık süreçte kaleyi korudu. Tüm maçlarda ilk onbirde görev alan Taha, Sinan’ın iyileşip takıma katılmasıyla birlikte 13’üncü hafta itibariyle eldivenleri meslektaşına devretti.

Yedek kalması üzerine moral-motivasyon yönünden büyük kayıp yaşayan Taha, devre arasına girilmesiyle birlikte ayrılık kararı aldı. Oynayacağı bir takıma gitmek isteyen 1 numara, bu isteğini yönetimle paylaştı.

AŞ Başkanı Hakan Hürfikir’le hafta sonu yaptığı görüşmenin ardından ayrılık süreci hızlanan Taha, bugün itibariyle teknik ekip ve takım arkadaşlarıyla helalleşerek Zonguldak Kömürspor’a veda etti.

GÜÇ KAYBI DEVAM EDİYOR

Taha’nın ayrılmasıyla birlikte Zonguldak Kömürspor’a veda eden futbolcu sayısı 7’ye çıktı. Zaten zayıf olan kadro, yaşanan bu ayrılıklarla birlikte hepten güç kaybı yaşadı. Gidenlere rağmen eksik mevkilerin hala transfer yapılmaması, camiada büyük bir tedirginlik oluşturdu.

Kömürspor yönetimi, bu konuda arayış içinde fakat gündemdeki futbolcuların maliyetlerinin yüksek olması transfere en büyük engel olarak öne çıkıyor. Ekonomik yönden şartlar oluştuğu takdirde, teknik sorumlu Barış Şeref’in acil olarak alınmasını istediği forvet başta olmak üzere diğer mevkilerdeki eksiklikler giderilecek. Aksi takdirde Lacivert-Kırmızılı takım ikinci yarıda hem kadro, hem de skor başarısı yönünden büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalacak.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.