Zonguldak Kömürspor transferde hangi mevkiye kimi alacak?

Transferde mevkiler ve isimler belli perde arkası görüşmeler sürüyor

Zonguldak Kömürspor transferde hangi mevkiye kimi alacak?
09 Ocak 2021 Cumartesi 14:35

Beklentilerin altında bir ilk yarı geçiren Zonguldak Kömürspor devre arasıyla birlikte transfere yoğunlaştı. Yönetim, teknik sorumlu Barış Şeref’in isteği doğrultusunda kadroyu güçlendirecek.

Beyaz grupta ilk yarıyı 17 puanla 13’üncü sırada tamamlayan Zonguldak Kömürspor, ikinci yarıya takviyeli kadrosuyla girecek. Yönetim, teknik sorumlu Barış Şeref’in hazırladığı transfer raporu doğrultusunda ihtiyaç hissedilen eksik mevkileri yeni transferlerle güçlendirecek.

Lacivert-Kırmızılı ekipte devre arasıyla birlikte forvet oyuncusu Sinan Uzun ile orta sahada hiç şans bulamalan Sezer Taşkolu takımla yollarını ayırdı. Alacakları dolayısıyla yasal haklarını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kanalıyla arayan stoper Ali Fırat Okur ile sağ bek Ramazan Işık gözden çıkarıldı. Bu iki futbolcu muhtemelen ikinci yarıda takımda olmayacak.

Devre arası revizyonuyla birlikte boşalan mevkiler, yapılacak takviyelerle doldurulacak. Hazırlanan transfer raporuna göre Zonguldak Kömürspor, stoper, sağ bek, kenar oyuncusu, 10 numara ve forvet mevkilerine transfer yapacak. Önceliği forvete veren yönetim, ardından takımı öne taşıyıp pozisyon üretimini artıracak 10 numarayı kadroya dahil edecek. Bu iki nokta transferin ardından savunmada stoper ve sağ bek ile orta alanda kenar oyuncusu üzerinde durulacak.

SADECE ADI FORVET DEĞİL, GOLCÜ ÖZELLİĞİ DE OLMALI

Zonguldak Kömürspor ilk yarıda golcü forvet eksikliğini fazlasıyla hissetti. Takımda bu rolü üstlenen Sinan Uzun 18 maçta şans bulmasına rağmen sadece iki gol üretti. Sinan’ın alternatifi olarak zaman zaman görev alan Tezcan da keza aynı şekilde iki devreye iki golle girdi. Bu iki forvetin toplamda 4 gol kaydetmesi, Zonguldak Kömürspor’un skor üretme konusunda bir hayli zayıf kaldığının açık ve net göstergesi.

Sinan’ın takımdan ayrılmasıyla birlikte acil transfer isteyen mevkilerin başında gelen forvet için bu kez titiz davranılıyor. Golcü forvet özelliğine sahip isim üzerinde duran Kömürspor yönetimi, söz konusu transferi takıma kazandırmak için bir yandan da nakit para kaynağı arıyor.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.