Zonguldak Kömürspor ilk yarıda 20 puanı görebilir mi?

Devre sonuna kadar oynanacak 6 maç... Bu maçların 4’ü deplasman, 2’si iç sahada

Zonguldak Kömürspor ilk yarıda 20 puanı görebilir mi?
03 Aralık 2020 Perşembe 14:38

2016-2017 sezonundan bu yana 2. Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor, ilk yarı itibariyle 20 puanın altını hiç düşmedi. Kırmızı-Lacivertliler’in bu sezon ki ilk yarı hedefi de 20 puan ve üzeri... Beyaz grup ekibi kalan 6 maçta bu hedefe ulaşabilmenin çabası içinde olacak.

Beyaz grupta son lig maçında Hacettepespor’u 4-1 farklı yenen Zonguldak Kömürspor, bu önemli galibiyetle alt bölümdeki takımlarla aradaki puan farkını biraz olsun araladı.

Bir maçı eksik ilerleyen Kırmızı-Lacivertli takım 12 puanla 11’inci sırada yer alırken, Ergene Velimeşespor, Çorum FK, Kahramanmaraşspor, İnegölspor, Hacettepespor, Niğde Anadolu FK, Gümüşhanespor ve Şanlıurfaspor’u geride bıraktı.

Covid-19 vakaları nedeniyle 13 maçın ertelendiği grupta asıl puantaj tablosu bu maçların tamamlanmasıyla meydana çıkacak. Alt bölümdeki takımlardan Kahramanmaraşspor’un 3, Çorum FK’nın 3, İnegölspor’un 2, Gümüşhanespor’un 1 maçı eksik. Maçı eksik takımlar arasında Zonguldak Kömürspor da yer alıyor. Temsilcimizin 7’nci haftada Kahramanmaraşspor’la karşılaşacağı maç 19 Aralık’ta oynanacak.

Üstteki Manisa, Sarıyer ve Kocaeli’den alınacak puanlar ekstra olacak

KALAN 6 MAÇIN 3’Ü ALTTAKİ RAKİPLERLE

13’üncü haftayı maç yapmadan BAY geçen Zonguldak Kömürspor, ilk yarıda kalan haftaları biri erteleme olmak üzere oynayacağı 6 maçla tamamlayacak. Kırmızı-Lacivertli temsilcimiz bu periyotta sırasıyla Gümüşhanespor, Sarıyer, Kahramanmaraşspor, Manisa FK, Çorum FK ve Kocaelispor’la karşılaşacak.

Bu rakiplerden Gümüşhane, Kahramanmaraş ve Çorum FK puantaj cetvelinde 12’nci hafta itibariyle Zonguldak Kömürspor’un aşağısında yer alıyor. Bu takımlarla 9, 19 ve 26 Aralık tarihlerinde oynanacak maçlar Zonguldak Kömürspor için hayati derecede önem arz edecek.

2’si deplasman, 1’i iç sahada oynanacak maçlardan alınacak puanlar Zonguldak Kömürspor’un alt bölümle arasındaki bağın tamamen kopmasını sağlayacak. Bu maçların dışında 13, 23 ve 30 Aralık’ta Sarıyer, Manisa ve Kocaeli’yle oynanacak diğer maçlardan alınacak puan ya da puanlar, Zonguldak ekibinin hanesine artı olarak yazacak.

Hesaplar 6 maçta en az 8 puan için yapılıyor

KOLAY MAÇ YOK

19 takımlı grupta hemen her hafta ilginç sonuçlar görmek mümkün. Lider Manisa FK dışında hiçbir maçın favorisi yok. Alt bölümde yer alan takımların üsttekilere karşı sürpriz sonuçlar elde ettiği grupta maçları kolay ya da zor diye kategoriye ayırmak mümkün değil.

Ligdeki bu durum Zonguldak Kömürspor için de geçerli. Maç maç düşünerek hesap eden Zonguldak ekibinin geride bıraktığı maçların hiçbiri kolay geçmedi. Dolayısıyla bundan sonra oynanacak maçlar da tıpkı öncekiler gibi kolay olmayacak. Nasıl ki Zonguldak Kömürspor’un acil puana ihtiyacı varsa, alt bölümden kurtulmak isteyen bir Gümüşhanespor’un, bir Çorum FK’nın ya da bir Kahramanmaraşspor’un da acil puana ihtiyacı var. Haliyle Zonguldak Kömürspor’un kazanmak zorunda olduğu hafta rakipler de kendilerince kazanmak zorunda olduklarını düşünecek.

Kolay-zor ayrımı yapmadan neticeye odaklı hesaplar

Zonguldak Kömürspor git gide zorlaşan ligin ilk yarısını 20 puan ya da üzerinde tamamlamayı hedefliyor. Bu hedefe en asgari düzeyde ulaşılabilmesi için 6 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik şart. Bu sonuçlar Zonguldak Kömürspor’u ilk yarıda 20 puana ulaştıracak.

Hedeflenen sayının üzerinde puan için en az 3 galibiyet ve ekstra neticeler gerekiyor. Kömürspor’un Gümüşhanespor, Çorum FK ve Kahramanmaraş’la oynayacağı maçlar, puantajdaki durum konusunda belirleyici rol oynayacak. Bu takımlardan alınacak her bir puan, kırmızı-lacivertli takımı hem yukarıya çıkaracak. hem de söz konusu takımlarla aradaki puan farkının açıklamasını sağlayacak. Üsteki takımlar her ne kadar yarışta rakip olarak görünmese de kazanılacak puan ya da puanlar puan hanesine ekstra yazacak.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.