Zonguldak Kömürspor 1,5 yıl sonra kulüp tesislerine kavuştu

Kulüp binasındaki yenileme çalışmaları sona erdi... Takım, kamp dönüşü tesislere yerleşecek

Zonguldak Kömürspor 1,5 yıl sonra kulüp tesislerine kavuştu
21 Ocak 2021 Perşembe 17:36

*** Zonguldak Kömürspor’un kamp ve konaklama tesisi olarak kullandığı kulüp binası, tadilat çalışmalarının sona ermesi üzerine 1,5 yıl aradan sonra takımın hizmetine açıldı. Çaycuma kampını tamamlayan takım, bir günlük izinin ardından tesislere yerleşecek.

Fener mahallesinde yıllardır Zonguldak Kömürspor’a hizmet veren Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait kamp ve konaklama tesisi, yenileme çalışmaları kapsamında baştan sona elden geçti. Kulüp yönetiminin kendi imkanları doğrultusunda 1,5 yıl önce başlattığı çalışmalar bugün mobilyaların gelmesiyle tamamen bitti. Kullanıma hazır hale gelen tesis, yarından itibaren kapılarını futbolculara açacak.

Bir hayli zaman almasına rağmen kamp ve konaklama tesisi, yenilenen haliyle iyi bir görünüme kavuştu. Futbolcu odalarından koridorlara, teknik direktör odasından mutfağa, tuvaletlerden lavabolara kadar tüm her şeyin yeniden dekore edildiği tesiste, ısıtma, su ve elektrik sistemleri baştan aşağıya yenilendi.

Özellikle futbolcu odaları, 5 yıldızlı otel odalarını aratmayacak tarzda düzenlendi. Tüm odalarda yer alan eski mobilyalar yenileriyle yer değiştirirken, odalar tek ve çift kişinin kalabileceği şekle getirildi. Pandemi ön planda tutularak ferah bir ortama kavuşan odalar, ayrıca kendi içinde duşa kabin barındırıyor. Bu yenilikle birlikte bundan böyle futbolcular duş için sıra beklemeyecek.

Tadilat çalışmalarının sona ermesinin ardından Zonguldak Kömürspor, 1,5 sezondur kaldığı DSİ misafirhanesine veda etti. Takım, yarın başlayacak İnegölspor maçı hazırlıkları öncesinde kendi tesislerine yerleşecek.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.