Unutmayacağız... Onbaşı Hasan’dan sonra Berk’in pankartı da stada asıldı

Kırmızı-Lacivertli tribünler, kısa aralıklarla tribünlerin sevilen isimlerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı 

Unutmayacağız... Onbaşı Hasan’dan sonra Berk’in pankartı da stada asıldı
12 Mayıs 2021 Çarşamba 15:45

*** Zonguldakspor tribünlerine hayatını adayan Onbaşı Hasan ile Berk Adıyaman’ın kısa bir süre hayatını kaybetmesi üzerine “Bu kalp seni unutmaz” ve “Kalbimizdesin” yazılı iki ayrı pankart Karaelmas Kemal Köksal Stadı tribünlerindeki yerini aldı.

Zonguldakspor tribünlerinin sevilen ve renkli isimlerinden Onbaşı Hasan ile Berk Adıyaman’a vefa örneği. 1966 Zonguldakspor Taraftarlar Derneği ile İstanbul Zonguldaksporlular Derneği, tribünlerin iki değerli ismi için hazırlattıkları pankartları Karaelmas Kemal Köksal Stadı tribünlerine astı.

Hayatının büyük bir bölümünü Zonguldakspor’a adayan, Gazipaşalılar grup üyesi olarak kırmızı-lacivertli takımı içeride-dışarıda oynanan hiçbir maçta yalnız bırakmayan Onbaşı Hasan lakaplı Hasan Tutuğ, uzun süredir savaş verdiği kanser hastalığına 22 Nisan tarihi itibariyle yenildi. Zonguldakspor tribünlerinde derin bir acı ve üzüntü oluşturan Tutuğ’un ölümünün ardından 1966 Zonguldakspor Taraftarlar Derneği vefalı bir davranış sergileyerek duygu yüklü pankart hazırlattı.

Üzerinde Onbaşı Hasan’ın resminin bulunduğu pankarta , “Onbaşı, bu kalp seni unutmaz... Gazipaşalılar” yazdıran dernek, söz konusu pankartı Zonguldak Kömürspor’un maçlarını oynadığı Karaelmas Kemal Köksal Stadı’na astı.

Zonguldakspor tribünleri, Onbaşı Hasan’ın ardından yine İstanbul’da yaşayan tribünlerin sevilen ismi Berk Adıyaman’ı kaybetti. Koronavirüse yenik düşen 33 yaşındaki genç taraftar, geçen hafta Cumartesi günü baba ocağı Muslu’da toprağa verildi.

İstanbul Zonguldaksporlular Derneği de, üyesi olan Berk Adıyaman için pankart yaptırdı. Kalbimizdesin yazılı pankart, bugün Karaelmas Kemal Köksal Stadı tribünlerine asıldı.

Onbaşı Hasan’dan sonra Berk için sergilenen vefa, Zonguldak spor kamuoyunun takdirini topladı.

Öte yandan, Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nın zemini bakımda olduğu için bu sezon maçlarını Devrek İlçe Stadı’nda oynayan Zonguldak Kömürspor, bir yıl aradan sonra 2021-2022 futbol sezonunda evine dönecek. Her iki pankart, maçlar oynandığı sırada yine tribünde asılı olacak.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.