Ünlü spiker ve yorumculardan madenci formasına destek

TGRT’de Sabri Ugan’ın hazırlayıp sunduğu Stüdyoda Futbol programında Zonguldak Kömürspor ve madenci forması konusu ele alındı

Ünlü spiker ve yorumculardan madenci formasına destek
22 Mart 2021 Pazartesi 12:04

*** Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün hayata geçirdiği madenci forması projesi, ulusal kanal ve spor programlarında gündem konusu olmaya devam ediyor. TGRT’te yayınlanan Stüdyoda Futbol programı, dün akşam ki yayınında anlamı ve manevi değeri büyük olan formayı konuştu.

2. Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor Kulübü tarafından yaptırılan madenci forması gündem olmaya devam ediyor. TGRT’de, hafta sonlarının değişilmez spor programı “Stüdyoda Futbol” ile sabah kuşağının izlenme rekorları kıran “Sabah Kuşağı” programında madenci formasının Zonguldak ve kulüp için önemi anlatıldı.

TGRT’de, ünlü spor spikeri Sabri Ugan’ın hazırlayıp sunduğu, Zonguldaklı Cem Küçük’ün yanı sıra Kerem İnan, Ömer Faruk, Ahmet Ercanlar, Oğuz Altay, Ozan Pezek, Bülent Uslu’nun yorumculuk yaptığı Stüdyoda Futbol, program akışının bir bölümünde madenci formasına değindi.

Zonguldak Kömürspor yönetim kurulu üyesi Muhammet Cuntay’ın hediye ettiği formaları izleyicilere gösteren Ugan ve program yorumcuları, Cuntay ve Zonguldak Kömürspor Kulübü yöneticilerine forma jesti için teşekkür etti.

Program yorumcusu Cem Küçük, bu sırada formanın önemini anlattı. Babasının da emekli bir maden işçisi olduğunu anımsatan Küçük, 2. Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor Kulübü’nü böylesi anlamlı bir forma projesine imza attıkları için kutladı.

Madenci formasının 3 Mart 1992 yılında TTK Kozlu Müessesesi’nde meydana gelen grizu faciasında hayatlarını kaybeden 263 maden işçisinin adını yaşatma adına büyük önem taşıdığını ayrıca kulübe maddi anlamda katkı sağladığını belirten Küçük, “3 Mart 1992’de saat 19.50’da büyük bir grizu faciası olmuştu. 263 madencimiz hayatını kaybetmişti. Yerin 600 metre altında çalışıyorlar. Madencilik en zor mesleklerden biridir. Benim babam da madenciydi, emekli oldu. Zonguldak Kömürspor Kulübü maden şehitlerinin adını yaşatmak adına forma yaptırmış. Arkasında 263 maden şehidimizin tek tek adı yazılı. Hem maden şehitlerinin adını yaşatmak, hem de kulübe gelir olması adına yaptırılmış önemli ve anlamlı bir forma. Bu vesileyle buradan maden şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz. Formaları bize getiren Muhammet Cuntay arkadaşımız Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün yönetiminde. Kendisi önemli bir işadamı. Zonguldak’a sahip çıkıyor, Zonguldak Kömürspor’a destek veriyor. Bu tür iyi niyetle arkadaşlara destek olmalıyız. Bu formalardan taraflı-tarafsız herkesin almasını istiyoruz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Zonguldaklı ünlü gazeteci ve yorumcu, madenci formasını yine aynı kanalda kendi hazırlayıp sunduğu Sabah Kuşağı programında da ele aldı.

Formayı izleyicilerle bir kez daha paylaşan Küçük, “Zonguldak Kömürspor’un forması bu. Özel bir forma. 3 Mart 1992 grizu faciası, Zonguldak’ta yaşayanlar için büyük bir dramdı. Benim babam da orada madenciydi. Gece vardiyasında olsaydı, belki o da orada olacaktı. Çok sayıda tanıdığımızı grizu faciasında kaybettik. Zonguldak Kömürspor Kulübü de maden şehitleri adına böyle forma yaptırdı. Bütün maden şehitlerinin adı yazılı. Zonguldak Kömürspor bu formaların satışlarıyla ayakta kalıyor. İş adamı, arkadaşım, turizmci Muhammet Cuntay. O da Zonguldaklı. Zonguldak Kömürspor’un yönetiminde yer alıyor. Ona da buradan teşekkür edelim. Bu işe gönül verdi, katkı vermek için bu organizasyon yaptı” dedi.

Öte yandan, madenci formasının ulusal kanal ve programlarda bir kez daha tanıtımını sağlayan Zonguldak Kömürsporlu yönetici Muhammet Cuntay, Stüdyoda Futbol ile Sabah Kuşağı program yapımcıları Sabri Ugan ve Cem Küçük’e, program yorumcularına ve kamera arkasındaki tüm çalışanlara forma kampanyasına verdikleri destekten ötürü kulüp adına teşekkür etti.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.