Topun kıymetini bilin! Aklınızla topu birleştirin...

Kırmızı-Lacivertli hoca, oyuncularından yüksek verim almaya çalışıyor

Topun kıymetini bilin! Aklınızla topu birleştirin...
27 Temmuz 2021 Salı 16:17

Zonguldak Kömürspor’da ilk etap çalışmaları yoğun şekilde sürüyor. Sabah-akşam çift antrenman mesaisi yapan kırmızı-lacivertli futbolcular, adeta nefes almıyor.

Hazırlık dönemini bir hayli önemseyen, bu süreçte yapılacak antrenman uygulamalarının lig yarışında çok gerekli olacağının altına çizen teknik direktör Cafer Aydın, haliyle antrenmanlar sırasında her bir dakikayı değerlendirmeye çalışıyor. Yardımcısı Mustafa Sabri Odabaşı ve atletik performans antrenörü Emre Gürbüz’le birlikte hem fizik-kondisyon, hem de oyun anlamında gelişim göstermek adına dar alanda farklı antrenman uygulamaları deneyen Aydın, bu sırada oyuncularla yakın kontak kurarak motivasyonu yukarıda tutmaya çalışıyor.

Kırmızı-Lacivertli teknik adam, oyun ağırlıklı çalışma sırasında hiç kimseye taviz vermiyor. Tüm oyunculardan yüksek performans verimi almaya çalışan Aydın, istedikleri yapılmadığı sırada çalışmayı yarıda keserek eksik yönleri ve hataları hem sözlü, hem uygulamalı olarak anlatıyor.

HIZLI DÜŞÜN, ÇABUK OYNA

Cafer Aydın’ın, yarı saha ve dar alanda pas ağırlıklı çalışma sırasında üzerinde durduğu konuların başında hızlı düşünme ve çabuk oyun var. Futbolda hızlı düşünme ve karar vermenin olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan kırmızı-lacivertli hoca, akılla topun birleştirilmesini, bunun neticesinde de bitirici pas hamlesi veya gol vuruşunun yapılmasını istedi.

Aydın, yine çalışmayı durdurduğu bir sırada topa sahip olmanın önemini anlatıp, anlık düşünme mekanizmasını hızlı çalıştırıp akıl ile topun birleştirilmesine dikkat çekti.

Futbolun aslında çok basit bir oyun olduğuna işaret eden Kömürsporlu hoca, “Sadece akılla topu birleştireceksiniz. Topun kıymetini bilin. Topa sahip olursanız, yenemeyeceğiniz takım yoktur. Üst liglerde oynayan futbolcuların sizden çok farkı yok. Onlar sadece top ayağına gelmeden düşünüp karar veriyor. Böylece ortaya hızlı futbol, çabuk oyun çıkıyor. Top ayağınıza gelmeden ne yapacağınızı düşünün ve hemen kararınızı verin. Top geldikten sonra “Ben ne yapacağım” diye düşünürseniz, bu sizi hataya zorlar, rakibin topu sizden almasına neden olur. Buna fırsat vermeyin” ifadeleriyle yapılması gerekenleri harfiyen anlattı.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.