Şirket takımı algısına sert çıkış! Dedikoduyu bırakın, destek olun

Zonguldak Kömürspor eski Kulüp Başkanı aynı zamanda Demir Madencilik yönetim kurulu başkanı Salih Demir destek çağrısında bulundu

Şirket takımı algısına sert çıkış! Dedikoduyu bırakın, destek olun
12 Nisan 2021 Pazartesi 13:43

2. Lig Beyaz grupta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Zonguldak Kömürspor'un eski Kulüp Başkanı aynı zamanda Demir Madencilik yönetim kurulu başkanı Salih Demir, son dönemde spor kamuoyunda "Kulüp Demirler'in Kulübü" şeklinde oluşturulan algı üzerine spor kamuoyunu bilgilendirici açıklamada bulundu.

Demir,  Demir Madencilik Dilaverspor Kulübü'nün 2012 yılında Bölgesel Amatör Lige yükselmesiyle Zonguldak Kömürspor ismini aldığını ve böylelikle şirket takımı kimliğinin yerini şehir takımı kimliğine bıraktığını belirtti.

Bu tarihten günümüze kadar ve bundan sonraki süreçte Zonguldak Kömürspor Kulübü'nün, Zonguldak şehrinin ve Zonguldak Kömürspor'u sevenlerin kulübü olduğunu ve olacağının altını çizen eski Kulüp Başkanı, Demir Madencilik Şirketi'nin bu hareketiyle Zonguldak Kömürspor'u, Zonguldak'a armağan ettiğine vurgu yaptı.

Salih Demir, dedikodu ile şehir ya da kulübün yönetilemeyeceğine işaret etti ve herkesi kulübe destek olmaya davet etti.

İşte o açıklama...

"Son günlerde belirli çevreler tarafından, özellikle bazı işadamları ve belediye başkanları tarafından Zonguldakspor’a destek talepleri karşısında “ Bu kulüp Demir’lerin kulübü, o nedenle yardım etmiyoruz” şeklinde söylemler duyulmaktadır.
Daha önce de bu nedenle Zonguldakspor’a destek taleplerinin reddedildiği yönündeki söylemler tarafımıza ulaşmış durumdadır. Ancak, dedikoduları dikkate almıyoruz ve Zonguldak Kömürspor konusuna açıklık getirmek istiyoruz."

"ŞİRKET TAKIMI DEĞİL, ŞEHİR TAKIMI"

"Demir Madencilik’e ait Demir Madencilik Dilaverspor, BAL Ligi’ne çıkması ile Zonguldak’ın takımsız kalmaması için ailece alınan karar gereğince takım Kömürspor adı ile Zonguldak halkına armağan edilmiştir.
Bu tarihten itibaren Zonguldak Kömürspor “şirket takımı” değil, “şehir takımı” haline gelmiştir.
Zonguldak Kömürspor, Zonguldak’ın ve Zonguldak Komurspor'u sevenlerin takımı olmuştur."

"ZONGULDAK KÖMÜRSPOR'UN SÜPER LİGE

ÇIKMASININ ÖNÜ AÇILIR"

"Bu süreçte takıma sahip çıkan olmadığı için arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen desteği vererek kulübün 2. Lige çıkmasını sağladık.
Şu anda 2. Ligde bir Zonguldak Kömürspor Kulubü vardır. Üyelikleri açıktır. Ayda bin TL aidat vermek koşulu ile sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediye başkanlarımız, sendika başkanlarımız, rodövans işletmelerimiz, cami dernekleri dahil tüm dernek başkanlarımız ve tüm STK temsilcilerimiz güçleri yettiğince üye verdiği takdirde Zonguldak Kömürspor adına yeni ve güçlü bir oluşum sağlanmış olacaktır. Böyle bir oluşum sağlandığı takdirde ben Demir Madencilik adına elimizden gelen en fazla üye vermeye hazır olduğumu ifade ediyorum. Bu oluşum sağlanırsa, Zonguldak Kömürspor gerçekten Zonguldak Kömürspor olur.
Böylece Zonguldak Kömürspor’un Süper Lig’e çıkmasının yolu da açılmış olur. Sayın Valimizin, spora olan ilgisini, Zonguldak Kömürspor’a yakın ve samimi bakışını biliyoruz.
Şehir takımı kimliği ile spor alanında ilimizi temsil eden Zonguldak Kömürspor’a Sayın Valimizin maddi ve manevi desteğini esirgemeyeceğine ve böyle bir oluşum karşısında kayıtsız kalmayıp, kulüp için gerekli tesisi sağlayacağına inanıyoruz.
Sonuç olarak bir kez daha tekrar etmek gerekirse, Zonguldak Kömürspor, “şirket takımı” değil, “şehir takımı” haline gelmiştir.
Dedikodu ile şehir ve kulüp yönetilmeyeceği açıktır.
Bu nedenle, yukarıda sözünü ettiğimiz tüm kuruluşların güçleri oranında üye vermek suretiyle yönetime katılmaları ve kongrelerde aday olarak görev almalarının yolu sonuna dek açıktır.
Kamuoyuna ve tüm sporseverlere saygı ile duyurulur."

HABER / Hüseyin EKİNCİ 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.