Seyirciye 3'üncü aşı şartı... Olmayanlar maça alınmayacak!

Türkiye Futbol Federasyonu duyurdu... Maçlara girişlere yeni düzenleme

Seyirciye 3'üncü aşı şartı... Olmayanlar maça alınmayacak!
05 Ocak 2022 Çarşamba 13:26

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Covid-19 vakalarında son günlerde yaşanılan artış nedeniyle “Stadyumlara Giriş Şartları”nda değişikliğe gitti. İkinci yarıyla birlikte seyirciye 3'üncü doz aşı şartı getirildi. 3'üncü dozu olmayanlar maçlara kesinlikle alınmayacak.

Konuya dair Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan duyuruda, “Tüm dünyada, özellikle de Avrupa'da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır.

Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır.

Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344