Rekabetin böylesi! Ankara Demirspor maçında formayı kimler giyecek?

Zonguldak Kömürspor’daki kadro zenginliği futbolcular arasındaki forma rekabetini artırdı

Rekabetin böylesi! Ankara Demirspor maçında formayı kimler giyecek?
08 Ekim 2020 Perşembe 13:46

Zengin ve alternatifli futbolcu kadrosuyla dikkatleri çeken Zonguldak Kömürspor’da forma rekabeti tavan yaptı. Teknik direktör Mustafa Dalcı’nın gözüne girmek isteyen futbolcular, Ankara Demirspor maçı öncesi sergiledikleri performanslı “hazırım” mesajı veriyor. Dalcı, rekabetin başarıyı getireceğine inanıyor.

2. Lig Beyaz grupta ilk 3 haftayı yenilgisiz geride bırakan Zonguldak Kömürspor, 4’üncü hafta maçında grubun iddialı takımlarından Ankara Demirspor’u konuk edecek. Takım, Cumartesi günü oynanacak maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Transfer dönemini oldukça hareketli geçiren Kırmızı-Lacivertli kulüp, 33 kişiden oluşan kadro oluşturdu. Bu futbolculardan 25’i, kulüp tarafından her maç öncesi Türkiye Futbol Federasyonu’na A takım kadrosu olarak sunulacak. 25’in dışında kalan futbolcular ise, rezerv diye adlandırılan kadroda yer alacak. Ligin ilerleyen haftalarında performans düşüklüğü, sakatlık, kart cezalısı ve koronavirüs testi pozitif çıkan futbolcuların yerlerine rezerv kadrodan takviyeler yapılacak.

Geçen hafta 1-1 biten Ergene Velimeşe maçının kadrosunda bir-iki değişiklik olabilir

RAKİBE GÖRE KADRO

Geride kalan ilk 3 haftada yeni transferler ve mevcut futbolcuların performans durumlarına göre farklı ilk 11’lerle sahaya çıkan Zonguldak Kömürspor’un kadrosu, zorlu rakip Ankara Demirspor karşısında da değişkenlik gösterebilir.

Savunma güvenliğini ön planda tutacak teknik direktör Mustafa Dalcı, kafasındaki kadro yapısına Cuma gün ki son idmanın ardından şekil verecek. Dalcı’nın değişim sinyali, idmanlarda kendini gösteriyor. En iyi verimi alabileceği kadroyu sahaya sürecek Kömürspor’un teknik patronu, puan ya da puanlara odaklı düşünce doğrultusunda hem kadro yapısı, hem de taktik stratejileriyle rakibi adeta enine boyuna analiz ediyor.

Bu arada hafta başından bu yana yapılan çalışmalarda futbolcuların sergilediği performans Kırmızı-Lacivertli hocayı memnun ediyor. Çabuk oyun ve takım halinde aktif futbol mantığıyla ayağa birebir pas trafiğini ön planda tutan Dalcı, gole yönelik çalışmalarda son vuruşların ve tercihlerin hedef odaklı yapılması konusunda uyarılarını eksik etmiyor.

Kadro sayısında yaşanan artışla beraber futbolcular arasındaki forma savaşı kendini açık bir şekilde göstermeye başladı

REKABET ARTTI

Transfer döneminde izlediği transfer politikasıyla yaş ortalaması 25 olan genç bir takım oluşturan Zonguldak Kömürspor, geniş ve kalabalık bir futbolcu kadrosuna sahip. Futbol Federasyonu’na bildirilen 25 kişilik kadroda yer alan futbolcuların tamamı Ankara Demirspor maçı öncesi teknik patrondan forma beklentisi içinde.

Bu beklenti idmanlarda kendisini net bir şekilde gösteriyor. Oynamak isteyen futbolcuların arzusu, forma rekabetinin seviyesini bir hayli artırdı.

Hemen hemen her mevkide birbirinin alternatifi olan futbolcuların forma giyme isteği en çok teknik direktör Mustafa Dalcı’yı sevindiriyor.

GALİBİYET MOTİVASYONU

Öte yandan, oyuncularıyla yakın kontak kuran Mustafa hoca, moral-motivasyonu bir hayli yüksek tutmaya çalışıyor. Puana odaklı konuşmalarıyla hedef rotasını net bir şekilde kafalara yerleştirmeye çalışan Dalcı, futbolcularıyla birebir ilgilendiği gibi, istediklerini yapan oyuncuları alkış ve bol aferinle ödüllendiriyor.

Kömürspor’un teknik patronu, takımdaki istek ve arzu ile futbolcular arasındaki rekabetin Ankara Demirspor karşısında güzel futbol ve skor başarısını getireceği inancını taşıyor.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.