Haydi, bir forma da sen al...

29 Aralık’ta satışa çıkan formalara Zonguldak, il ve yurt dışından yoğun talep var

Haydi, bir forma da sen al...
14 Ocak 2021 Perşembe 17:59

*** Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün Kozlu’da 28 yıl önce yaşanan grizu faciasında hayatını kaybeden şehit madenciler adına yaptırdığı özel madenci formaları taraftar tarafından büyük rağbet görüyor. Formalara Zonguldak’ın yanı sıra il dışı hatta yurt dışından bile talep var.

Kurulduğu günden bu yana gücünü maden işçisinden alan ve bu nedenle İşçi Milli takımı diye adlandırılan Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün şehit madenciler adına bastırdığı formalar büyük ilgi görüyor. Taraftar ve Zonguldak esnafının gücü nispetinde birer-ikişer aldığı formalara il ve yurt dışından da yoğun talep var.

Zonguldak’ı, 2. Futbol Ligi’nde temsil eden Zonguldak Kömürspor, bugünlerde ekonomik yönden büyük sıkıntı içinde. Para kaynağı üretmekte zorlanan, dolayısıyla ara transfer döneminde istediği futbolcu transferlerini yapamayan kulüp yönetimi, ürettiği proje ve kampanyalarla para açığını gidermek istiyor.

FORMALARDAN ELDE EDİLEN

GELİRLE TRANSFER YAPILACAK

Kömürspor AŞ Başkanı Hakan Hürfikir’in fikri üzerine “Maden Şehitleri Forması” projesini uygulamaya koyan Lacivert-Kırmızılı yönetim, bu kapsamda Kozlu’da 1992 yılında yaşanan grizu faciasında hayatlarını kaybeden 263 maden şehidi için özel forma yaptırdı.

Özel tasarlanan formanın ön yüzünde madenci bareti ile üzgün bir maden işçisi figürü ile facianın yaşandığı tarih ve saat olan 3 Mart 1992 ile 19.50 ibaresiyle yer alıyor. Arka yüzünde ise Zonguldak’ın plaka kodu 67 numara ile 263 maden şehidinin tek tek ismi yazılı.

Matemi anlatan siyah renk tonlarından oluşan “Maden Şehitleri Forması”na, satışa çıktığı 29 Aralık’tan bu yana büyük ilgi var. Zonguldak esnafı ile Kömürspor taraftarının büyük rağbet gösterdiği formalara, il ve yurt dışından da talep var. Zonguldak’taki talebe yöneticiler tarafından birebir karşılık verilirken, il ve yurt dışındaki talepler kargo yoluyla karşılanıyor.

İl ve yurt dışından forma talebinde bulunmak isteyenler Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk'e 0536 502 67 67 nolu telefondan ulaşabilecek. 

100 TL’den satılan Şehit Madenci formalarından beklentisi bir hayli fazla olan Zonguldak Kömürspor yönetimi, ilk etapta belli sayıda bastırdığı formaların sayısını talebe göre artıracak. Zonguldak başta olmak üzere Türkiye geneli temsilcilikler vasıtasıyla satışı devam eden formalardan epey bir gelir elde edildi.

Sadece Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk tek başına 130’a yakın forma satışı gerçekleştirdi. Öztürk, mesai saatleri dışında vaktinin büyük bir bölümünü Zonguldak Kömürspor’a ayırıyor. Gazipaşa ve Soğuksu Caddesi’ndeki esnafları tek tek gezerek formaların satışında öncü rol oynayan Lacivert-Kırmızılı yönetici, bugün Soğuksu esnafını dolaşarak yine önemli sayıda formanın satışını sağladı.

Öztürk’ün yanı sıra Kömürsporlu diğer yöneticiler de imkanları doğrultusunda forma satışına destek sağlıyor.

BELEDİYE BAŞKANI

SELİM ALAN ZİYARET

EDİLECEK

Projenin amacına ulaşabilmesi için şehrin önde gelen isimlerinden destek bekleyen Zonguldak Kömürspor yönetimi, formanın tanıtımı ve satışını hızlandırmak için Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’a ziyaret gerçekleştirilecek.

Ziyarette, Alan’ın kendisine “Şehit Madenci Forması” hediye edilip projeye destek olması istenecek. Başkan Alan, bilindiği üzere başkan seçilmeden önce Zonguldak Kömürspor Kulübü’nde 5 yıla yakın bir süre doktorluk görevinde bulunmuştu.

Belediye Başkanı Alan’ın yanı sıra yönetim, böylesi anlamı ve değeri büyük forma projesine Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile Genel Maden İşçileri Sendikası’nın da (GMİS) destek vereceği umudu içinde.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.