Futbol sadece 11’e 11’e oynanan oyun değildir!

İstanbul Zonguldaksporlular Derneği, futbolun dışında sosyal sorumluluk anlayışı içinde topluma örnek faaliyetlerde bulunuyor

Futbol sadece 11’e 11’e oynanan oyun değildir!
13 Ocak 2020 Pazartesi 15:23

2. LİGDE mücadele eden Zonguldak Kömürspor’u her platformda destekleyen özellikle İstanbul’daki deplasman maçları sırasında yaptığı organizasyonlarla dikkatleri çeken İstanbul Zonguldaksporlular Derneği, bu kez futbol dışı faaliyetiyle adından söz ettirdi. İstanbul’da yaşayan Zonguldaklılar tarafından kurulan derneğin bünyesindeki gençlik kolları, örnek olacak sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Dernek yönetiminin destek sağladığı gençlik kolu, soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan evsiz ve kimsesiz vatandaşların yardımına koşarak yürekleri ısıttı. Dernek yöneticilerinin de eşlik ettiği gençlik koluna üye gençler, Beyoğlu ve Taksim’de sıcak çorba dağıtımında bulundu.

Zonguldak Kömürspor sevdalısı gençlerin bu örnek hareketi tüm herkesin takdirini topladı.

İstanbul Zonguldaksporlular Derneği, bu tür sosyal sorumluluk projelerini sıklıkla yapıyor. Dernek, daha önce Ramazan ayı ve eğitim-öğretim döneminde ihtiyaç sahibi vatandaş ile okullara yardım ve malzeme kolisi göndererek sosyal sorumluluk örneği sergilemişti.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.