BÖLGESEL AMATÖR LİGDE MUHTEMEL RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

Bölgesel Amatör Ligde geri sayıma geçildi. Ligde yeni sezonda 153 takım mücadele edecek. Gruplar, 29 Ağustos’ta sona erecek saha denetimlerinin ardından belli olacak. Zonguldak takımları Ereğli Belediyespor ile Devrek Belediyespor’un hangi gruba düşeceği merak ediliyor. Temsilcilerimiz her zaman ki gibi Ankara ya da İstanbul grubunda yer alacak.

BÖLGESEL AMATÖR LİGDE MUHTEMEL RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU
04 Ağustos 2019 Pazar 14:06

TÜRKİYE Futbol Federasyonu’nun 2010 yılından bu yarı profesyonel lig tarzında uyguladığı Bölgesel Amatör Ligde 2019-20 sezonu heyecanı. Yeni sezon, geçen sezon ki gibi 21 Eylül’de başlayacak. 159 takımın katılma hakkı bulunduğu ligde 6 takım çekilince bu sayı 153’e düştü. Takımlar, 29 Ağustos’ta sona erecek saha denetimlerinin ardından çekilecek kurayla gruplara ayrılacak. Gruplar, iller arasındaki mesafe dikkate alınarak bölge bölge oluşturulacak.

10’uncu Bölgesel Amatör Lig sezonunda Zonguldak’ı yine Ereğli Belediyespor ile Devrek Belediyespor temsil edecek. Semih Tokatlı idaresindeki Ereğli 6, İlhan Özer'in çalıştıracağı Devrek ise 3’üncü lig sezonunu yaşayacak. Temsilcilerimizin hangi grupta mücadele edecekleri merak ediliyor. İlk sezondan bu yana genelde Ankara ve İstanbul olarak adlandırılan gruplarda yer alan Zonguldak takımlarının yeni sezonda da iki gruptan birinde yer almaları bekleniyor.

Geride kalan 9 sezonda bir Ankara, bir İstanbul grubunda yer aldıkları görülen temsilcilerimiz, 2010-11, 2012-13, 2017-18 sezonlarında Ankara, 2011-12, 2013-14, 2014-15, 2015-16, 2016-17, 2018-19 sezonlarında ise İstanbul grubunda yer aldı.

Bu arada ligde mücadele edecek takımların netleşmesiyle birlikte Ankara ve İstanbul gruplarında yer alması muhtemel rakiplerde belli oldu. Geçmiş yıllar baz alındığında Ankara grubunda Kırıkkale, Ankara, Çankırı, Kırşehir, Bartın, Karabük, Bolu, Eskişehir, Konya, İstanbul grubunda ise İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bursa ve Tekirdağ takımlarının olması kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.

İşte Ankara ve İstanbul gruplarını oluşturacak muhtemel takımlar:

ANKARA GRUBU

KIRIKKALE (1): Kırıkkale Büyük Anadoluspor

ANKARA (4): Çubukspor Futbol, Keçiören Belediyesi Bağlumspor, Haymana Belediyespor, Ankara Türkiye Kömür İşletmeleri

ÇANKIRI  (1) : 1074 Çankırıspor

KIRŞEHİR (1): Mucur Yabanlıspor

BARTIN (1): Bartınspor

KARABÜK (1): Yaylacık Gençlikspor

KASTAMONU (1): Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetlerispor

BOLU (1): Göynük Belediyespor

ESKİŞEHİR (2): Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Yunusemrespor

KONYA (3): Akşehirspor, Sarayönü Belediyespor, Konya Ereğlispor 

İSTANBUL GRUBU

KOCAELİ (4+1): Gebzespor, Başiskele Doğantepespor, Çayırovaspor, Karamürselspor, İlimtepe Kullar 1975

İSTANBUL (13): Çengelköy Futbol Yatırımları AŞ, Maltepespor, Sultangazispor, Yeşilköyspor, Beşyüzevlerspor, Küçükyalı Yelkenspor, Arnavutköy Belediyesi GS, Atlasspor, Beyoğlu Yeni Çarşıspor, Ortaköyspor, Vefaspor, Bağcılarspor, Alibeyköyspor,

SAKARYA (3): Hendekspor, Arifiye Kalaycıspor, Pamukova 1968 Spor

DÜZCE (2): Çilimli Belediyespor, Beyköy Belediyespor

BURSA (4): Yıldırım Belediyespor, Zaferspor, Gülbahçespor, Yenişehir Belediyespor

TEKİRDAĞ (2): Tekirdağspor, Çerkezköy 1911 Doğanspor

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.