Basketbolun emektarı son yolculuğuna uğurlandı

Sevenleri son yolculuğunda emektar ismi yalnız bırakmadı

Basketbolun emektarı son yolculuğuna uğurlandı
08 Kasım 2020 Pazar 11:43

ZONGULDAK’TA, eğitim ve spor camiasına uzun yıllar hizmet eden, emeklilik sonrası hayatını tamamıyla basketbol sporuna adayan potanın emektar ismi Özkan Oral (76) vefat etti.

Koah hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Özel Level Hastanesi’nde solunum yetmezliği üzerine dün akşam hayata veda eden Oral’ın ölümü, ailesi ve basketbol camiasını büyük bir yasa boğdu.

Oral’ın ölümünün ardından eğitim ve spor camiasından taziye mesajları geldi. Mesajlarda ailenin acısı paylaşıldı.

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybeden Zonguldak Belediyespor antrenörümüz Özkan Oral Hoca’mızın vefat ettiğini teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Yıllarca basketbol sporuna hizmet eden ve birçok sporcu yetiştiren Özkan Hoca’mıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun” şeklinde paylaşımda bulundu ayrıca törene çelenk gönderdi.

Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, “Değerli hocam, öğretmenim Özkan Oral hocamın vefat haberinizi üzüntü içerisinde öğrendim. Tarifsiz bir üzüntü içerisindeyim.  Basketbol babasız kaldı. Mekanın cennet olsun.” sözleriyle acısını dile getirdi.

Basketbol İl Temsilcisi Adnan Yakut, acısını kelimelere “Nurlar içinde uyu abi” paylaşımıyla döktü. Yakut’un törende çok üzgün olduğu gözlendi.

Zonguldak Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Bakır, “Zonguldak Belediyespor Basketbol takımımızın hocası, abimiz Özkan Oral hocamızı kaybettik. Camiamızın başı sağ olsun. Tüm emeklerin çok için teşekkür ederiz, Mekanın cennet olsun inşallah hocam” şeklindeki paylaşımıyla acısını dile getirdi.

Kulüp eski başkanı Nejat Uludüz ise Oral’ı, “Belediyespor takımımızın abisi, hocası,  Zonguldak basketbolunun efsane hocası, değerli abimiz Özkan Oral vefat Etti. Yakınları, öğrencileri ve tüm Belediyespor camiasına sabırlar Dilerim. Mekanı Cennet Olsun” sözleriyle uğurladı.

Özkan Oral’ın uzun yıllar antrenörlük yaptığı Zonguldak Belediyespor Kulübü ile Zonguldak DSİ Spor Kulübü emektar hocanın ölümünün ardından taziye mesajı yayınladı. Basketbol camiası ile sporcu, öğrenci ve antrenörler acı haberi alır almaz sosyal medya hesaplarından Özkan Oral’ın fotoğrafını paylaşıp acılarını dile getirdi.

Hayatı boyunca spor ve eğitimle iç içe olan, güler yüzü ve babacan tavırlarıyla tüm herkesin sevgisini kazanıp ‘Baba’ lakabını alan Özkan Oral, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Basketbolun babası için Acılık Hz. Ali Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Oral, Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine spor ve eğitim camiasından çok sayıda kişi katıldı. Eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de törende yer aldı. Zonguldak Belediyespor basketbol takımı sporcuları, son yolculuğunda Özkan hocayı yalnız bırakmayanlar arasındaydı. Öğrenciler, çok sevdikleri Özkan hocaya gözyaşları içinde veda etti.

ŞAFAK Gazetesi Ailesi olarak Özkan Oral’a Allah’tan rahmet, başta Oral ailesi olmak üzere tüm yakınları ve basketbol camiasına baş sağlığı dileriz.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.