Amatör futbol ligleriyle ilgili son dakika kararı!

Dün toplanan TFF Amatör İşler Kurul ve TASKK yönetim kurulu, hala koronavirüs etkisi altındaki amatör futbol ligleriyle ilgili karar aşamasına geldi

Amatör futbol ligleriyle ilgili son dakika kararı!
13 Eylül 2020 Pazar 12:17

Geçen sezon koronavirüs salgını nedeniyle yarıda kalan amatör futbol liglerinin yeni sezonda oynanıp oynanmayacağına yönelik TFF Amatör İşler Kurulu toplantısı dün yapıldı. TFF Başkanı vekili aynı zamanda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıya, Amatör İşler Kurul ile TASKK yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda, 256 takımın katılma hakkı bulunan ulusal düzeydeki Bölgesel Amatör Lig ile yerel seviyedeki Süper Amatör Lig, Birinci Amatör Küme, İkinci Amatör Küme ve altyapı liglerinin oynanıp oynanmayacağı konusu tartışmaya açıldı. Hala devam eden koronavirüs salgını riskini göz önünde tutan Amatör İşler Kurulu ve TASKK üyeleri, söz konusu liglerle ilgili ön görülen kararı 17 Eylül Perşembe günü TFF kanalıyla spor kamuoyuna açıklayacak. Edinilen bilgiler, yarı profesyonel tarzda tüm Türkiye’yi kucaklayıcı rol üstlenen Bölgesel Amatör Ligin Kasım ayında başlaması yönünde. Yerel futbol liglerinin akıbeti konusunda henüz net bir fikir yok.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, dün yapılan toplantı sonrası spor kamuoyunu bilgilendirici açıklamada bulundu.

Koronavirüs salgını hastalığının ülkemizde ve dünyada devam etmekte olduğunun altını çizen Düşmez, “TFF Amatör İşler Kurulu 2020-2021 sezonu amatör ligler ile ilgili yaptığı toplantı sonunda alınan kararlar ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde TFF Yönetim Kurulunun onayı ile resmî açıklama önümüzdeki hafta yapılacaktır. Resmî açıklama dışında yapılacak açıklamalara itibar etmeyiniz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.