Amatör futbol ligleriyle ilgili karar verildi

TFF Amatör İşler Kurulu, Bölgesel Amatör Lig ve yerel seviyedeki amatör futbol liglerinin akıbetine ilişkin açıklamada bulundu

Amatör futbol ligleriyle ilgili karar verildi
23 Eylül 2020 Çarşamba 17:50

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu, amatör futbol liglerinin akıbeti konusunda alınan kararı açıkladı. Karar doğrultusunda Ekim ayı sonuna kadar hiçbir amatör futbol ligi başlamayacak. Kurul, Covid-19’un seyri dikkate alınarak Ekim ayı sonunda yeniden değerlendirme yapacak.

Amatör Futbol Müsabakalarının oynatılması ile ilgili TFF Yönetim Kurulunun kararı şöyle:

“Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona Virüs (covid-19) Pandemi nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren başta devletimiz olmak üzere Bilim ve Sağlık kurullarımızın önerileri doğrultusunda tüm ligler iptal edilmiş olup sonrasında Profosyonel liglerin belirlenmiş kurallar çerçevesinde seyircisiz olarak oynatılmasına yine Devletimiz ve ilgili kurulların önerileri doğrultusunda müsaade edilmiştir. 

Gelinen noktada ülke genelinde pandeminin yükseliş göstermesinden dolayı devletimizin yetkili organlarının kararları neticesinde tedbirler arttırılmış ve yeni önlemler alınması hususunda milletimiz bilgilendirilmiştir. Ayrıca yeni risk oluşturacak tüm etkinliklerin düzenlenmemesi tavsiyesinde bulunulmuştur.
TFF Sağlık Kurulu ve ona bağlı oluşturulan Pandemi Danışma Kurulu ile yapılan istişareler neticesinde;  mevcut durumda özellikle amatör lig karşılaşmalarının ve yaş grubu karşılaşmalarının yeterli sağlık tedbirleri alınamayacağı, PCR testlerinin gerçekleşmesinde olumsuzluklar yaşanabileceği ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü oluşmuştur.
TFF yönetimi olarak söz konusu amatör maçların oynanması ile ilgili  1 ay sonra (Ekim ayı sonunda) tekrar değerlendirme yapılmasına bu süre içerisinde Pandemi sürecinin takip edilerek ilgili kurumlar ile sürekli görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre program ve statülerin açıklanmasına karar verilmiştir.”

Bu karar doğrultusunda amatör futbol müsabakaları Ekim ayı sonuna kadar oynatılmayacak olup, Covid-19’un seyri dikkate alınarak Ekim ayı sonunda yeniden değerlendirilecektir. 

HABER / Hüseyin EKİNCİ
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.