21 günde 6 maç... Zonguldak Kömürspor bu fikstürün altından nasıl kalkacak?

Bir yanda zaman darlığı, diğer yanda birbirinden zorlu maçlar... Aralık ayı Zonguldak Kömürspor için çok yoğun geçecek

21 günde 6 maç... Zonguldak Kömürspor bu fikstürün altından nasıl kalkacak?
02 Aralık 2020 Çarşamba 13:30

9-30 Aralık tarihleri arasında tam 6 maç! Bunlardan 4’ü deplasman. Deplasmanlar Kocaeli haricinde öyle yakın deplasmanlar değil. Gümüşhane, Kahramanmaraş ve Manisa... Bunun antrenmanı, koronavirüs testi, yolculuğu var. Tabir_i caizse Zonguldak Kömürspor’a Aralık’ta nefes almak yok.

Zonguldak Kömürspor’u Aralık ayında yoğun maç trafiği bekliyor. 7’nci haftadaki erteleme maçının 19 Aralık’a konulması üzerine Kırmızı-Lacivertli takım 9 ila 30 Aralık tarihleri arasında 4’ü deplasman, 2’si iç saha tam 6 maç oynayacak. Deplasmanların 3’ünü Gümüşhane, Kahramanmaraş ve Manisa gibi uzak mesafeli iller oluşturuyor. Maçlar arasında kimi zaman 3 gün, kimi zaman 4 gün ara var.

Beyaz grup ekibi, bu aralarda bir sonraki maça hazırlanmaya çalışacak. Hazırlık aşamasında uzun deplasman yolculukları, koronavirüs testi ve antrenman uygulamaları gibi birden fazla program olacak. Takımın bu programları hangi ara gerçekleştirip maçlara hazır hale geleceği kafalarda çözüm bekleyen büyük soru işaretleri oluşturdu.

Kırmızı-Lacivertliler’i devre sonuna kadar yorucu haftalar bekliyor

MAÇ ÜZERİNE MAÇ

Yarın oynanacak 13’üncü haftada BAY hakkını kullanacak Zonguldak Kömürspor, 14’üncü haftada 9 Aralık Çarşamba günü Gümüşhanespor’la karşılaşacak. Deplasmanda oynanacak bu maçla birlikte Kımızı-Lacivertliler’in sıkıştırılmış lig fikstürü başlamış olacak.

Gümüşhane dönüşünün ardından 13 Aralık Pazar günü kendi sahasında Sarıyer’i konuk edecek Zonguldak ekibi, 19 Aralık Cumartesi günü deplasmanda Kahramanmaraşspor deplasmanında erteleme sınavı verecek. Normalde 7’nci haftada oynanması gereken bu maç, rakip takımda görülen covid-19 pozitif vakaları nedeniyle ertelenmişti.

Uzun deplasman yolculuğu sonrası Zonguldak Kömürspor, 23 Aralık Cumartesi günü bu kez Manisa deplasmanına gidecek. Bu iki deplasman maçı arasında sadece 4 gün olması temsilcimizin işini bir hayli zorlaştıracak. Takım 3 gün içinde Kahramanmaraş’tan Zonguldak’a dönecek, koronavirüs testi uygulaması ve sadece bir günlük antrenmanla tekrar yola çıkıp Manisa’nın yolunu tutacak.

Peş peşe oynanacak iki zorlu deplasman maçından 3 gün sonra Zonguldak Kömürspor’u 26 Aralık Cumartesi günü iç sahada Çorum FK maçı bekliyor olacak. Temsilcimiz 6 maçlık zorlu lig takvimini 30 Aralık Çarşamba günü deplasmanda Kocaelispor maçıyla tamamlayacak.

Alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Zonguldak Kömürspor, Gümüşhanespor’la başlayıp Sarıyer, Kahramanmaraş, Manisa, Çorum FK ve Kocaelispor’la sona erecek 21 günlük sıkıştırılmış fikstürü minimum puan kaybıyla geçip, devreyi 20 puan ve üzerinde tamamlamak istiyor.

İşte kısa aralıklarla oynanacak maçların takvimi:

14. HAFTA:

9 Aralık Çarşamba: Gümüşhanespor-Zonguldak Kömürspor

15. HAFTA

13 Aralık Pazar: Zonguldak Kömürspor-Sarıyer

7. HAFTA (erteleme)

19 Aralık Cumartesi: Kahramanmaraş-Zonguldak Kömürspor

16. HAFTA

23 Aralık Çarşamba: Manisa FK-Zonguldak Kömürspor

17. HAFTA

26 Aralık Cumartesi: Zonguldak Kömürspor-Çorum FK

18. HAFTA

30 Aralık Çarşamba: Kocaelispor-Zonguldak Kömürspor

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.