14 hakemden 6’sı atletik test sınavını geçemedi!

Zonguldaklı klasman ve bölgesel hakemler, 2020-2021 sezonu öncesi Karabük’te sezon öncesi fiziksel yeterlilik atletik test sınavına tabi tutuldu

14 hakemden 6’sı atletik test sınavını geçemedi!
16 Eylül 2020 Çarşamba 12:11

Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından 2020-2021 sezonu için klasman hakemlerine yönelik fiziksel atletik test sınavı yapıldı. 3'üncü bölge illeri arasında yer alan Zonguldak’tan 1’i kadın toplam 14 hakem atletik sınavda ter döktü, 6’sı başarısız oldu.

MHK'nin hazırladığı sınav takvimine göre klasman ve bölgesel hakemleri kapsayan atletik test sınavı Karabük’te gerçekleştirildi. Normalde her sezon tartan zeminli piste yapılan koşular, bu sezon ilk kez sentetik zeminli piste gerçekleştirildi.

Yeni futbol sezonu öncesi hakemlerin fiziksel yeterliliklerinin görüldüğü atletik test, hakemleri bir hayli zorladı. Zonguldak kafilesini oluşturan hakemlerden Hakan Ergin (klasman), Sinan Günaydın (klasman yardımcı), Erdinç Yaman (bölgesel yardımcı), Arif Emre Harmanbaşı (bölgesel yardımcı), Yusuf Bahri Özçelik (bölgesel yardımcı) ve Esra Arıkboğa (kadın bölgesel yardımcı) testi geçemedi. Söz konusu hakemler, bir sonraki sınava kadar profesyonel ve bölgesel lig maçlarında görev alamayacak.

Uzun aradan sonra ilk kez 6 hakemin birden atletik testi geçememesi Zonguldak futbolu için büyük kayıp olarak görülürken, fiziksel başarısızlık hakem camiasının not hanesine eksi olarak geçti.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.