"Türkiye sosyal devlet anlayışıyla Ak Parti ile tanıştı"

AK Parti Sosyal Politikalar ve İl Başkan yardımcısı Metin Ergenç yaptığı açıklamada, “2002 yılından bu yana partimiz öncülüğünde ülkemizde Sosyal Devlet olma anlayışıyla muhalefet partilerinin hayallerine bile sığamayacak atılımlar yapılmıştır” dedi.

"Türkiye sosyal devlet anlayışıyla Ak Parti ile tanıştı"
05 Ocak 2022 Çarşamba 16:18

AK Parti Sosyal Politikalar ve İl Başkan yardımcısı Metin Ergenç yaptığı açıklamada, “2002 yılından bu yana partimiz öncülüğünde ülkemizde Sosyal Devlet olma anlayışıyla muhalefet partilerinin hayallerine bile sığamayacak atılımlar yapılmıştır” dedi.

Ergenç açıklamasında “ Sosyal Devlet ‘’ teriminin ne demek olduğu hükümetimiz zamanında öğretilmiştir. Bu öğreti çoğu ülkeye bile ders niteliğinde olacakken Sosyal Devlet anlayışını hükümetimiz zamanında öğrenen insanların bu tarz açıklamalar yapması talihsizlikten öteye gitmeyecektir” diyerek şunları söyledi:

“Ayrıca Sosyal Yardımlaşma anlayışının bu derece siyasi bir kavram olarak ortaya çıkarılmaya çalışılması tasvip ettiğimiz bir durum değildir. Ülkemizde yapılan yardımlar Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımızın ve ilgili kurumların şeffaf ve dikkatli çalışmaları sayesinde ileri düzeyde yürütülmekte ve Zonguldak ilimizde de Mahalle Mahalle, Sokak Sokak , Ev Ev gezilerek incelemeleri yapılmaktadır. Masa başı siyaseti yapanların, sokaktan uzak kalanların bunları bilmesi mümkün değildir. Hiçbir ihtiyaç sahibi aç, açıkta bırakılmamaktadır. Bu anlamda hükümetimiz döneminde yapılan çeşitli desteklerin hiçbiri önceki dönemlerde kelime olarak bile ağza alınamamıştır.

SOSYAL YARDIMLAR SİYASİ ÇIKARLAR İÇİN KULLANILMAMALIDIR

Bürokratlarımız bu kadar şeffaf ve düzenli çalışırken uygulanmaya çalışılan karalama kampanyasını ve insanların yardım alması gibi hassas bir durumu siyasi bir kavram haline getiren kişi ve kurumları kınıyor ve onlarla aynı düşüncede olmadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz. Bu kadar hassas konulardan çıkar sağlayıp siyasi düşünceler içerisine sokan kişilerle aynı yolda yürümediğimiz için de bir kez daha mutluyuz.

BÜROKRATLARIMIZIN ÜZERİNDEN ZEHİRLİ DİLİNİZİ ÇEKİN

Karalama kampanyalarıyla ve zehirli dil ile insanları kışkırtmaya çalışıp yardımlar konusunda şeffaf ve hassas çalışan bürokratlarımızın hakkına giren bu zihniyet bir kez daha kaos yaratıp beslenmeye çalıştığını ve derde deva olamayacağını gözler önüne sermiştir. Zehirli dil ile bürokratlar üzerinden baskı kurup devletimizin kurumlarının çalışmalarına engel olabileceklerini düşünen güruhun bu anlamda başarılı olamayacağını ve vatandaşlarımızın bu tarz yalanlara artık tahammülünün kalmadığını bilmelerini isteriz. Sırf siyasi kazanım uğruna kurumlarımızda sosyal yardımları şeffaf bir şekilde ilerletip insanların dili, dini, ırkı, siyasi görüşü gibi kavramlarla ilgilenmeyen bürokratlarımızı zan altında bırakmak saygısızlıktan öteye gitmeyecektir. Devletimizin şefkati ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman her anlamda yanındadır, bizlerde AK Parti İktidarının Zonguldak temsilcileri olarak Teşkilatımızın tüm kademeleri ve Belediyelerimiz ile her daim caddelerde halkımız ile iç içe ve vatandaşımızın yanındayız” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344