"Recep Tayyip Erdoğan'ın tökezlemesini umut ediyorlar"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir dizi ziyaretler için geldiği Zonguldak’ta partisini ziyaret etmesinin ardında Cumhur İttifak ortağı MHP İl Teşkilatını ziyaret etti.

"Recep Tayyip Erdoğan'ın tökezlemesini umut ediyorlar"
24 Aralık 2021 Cuma 16:30

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir dizi ziyaretler için geldiği Zonguldak’ta partisini ziyaret etmesinin ardında Cumhur İttifak ortağı MHP İl Teşkilatını ziyaret etti.

Pakdemirli beraberinde, AK Parti Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ile birlikte MHP’yi ziyaret ederken, kendisini MHP İl Başkanı Varol Demirköse, MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, Kamu Sen İl Temsilcisi Mithat Bağcı ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ziyarette yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin içinden geçtiği durumu müşahede edebilen iki parti var. Eğer diğerleri de görebilecek olsaydı Cumhur İttifakı’nın içerisinde yer alırdı diye düşünüyorum” diyerek şunları söyledi:

“Teşkilatlarımızı ziyaret ederken ben MHP teşkilatlarını hiçbir zaman ayırmadım. Biz bugün iktidardaysak Cumhur İttifakı olarak iktidardayız. Cumhur ittifakının çok kıymetli, çok anlamlı doğru bir desteği var. Bu millet için bu bayrak için bu vatan için bu devlet için. Hakikaten özellikle de 2016’daki darbe girişiminden sonra başta Devlet Bahçeli olmak üzere bu konudaki devletin yanındaki duruşunu göstermiştir. Biz kendilerine müteşekkiriz. Cumhur ittifakının ben aslında bu iki partiyle sınırlı olması gerekmediğine inanıyorum. Bu dört unsurun etrafında buluşan bu bayrağın etrafında buluşan herkesin bu ittifakın içerisinde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Ancak maalesef bugün itibariyle Türkiye’nin içerisinde olduğu ve içinden geçmekte olduğu durumu görebilen müşahede edebilen iki parti var. Eğer diğerleri de görebilecek olsaydı hepsi Cumhur ittifakının içerisinde yer alırdı diye düşünüyorum”

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TÖKEZLEMESİNİ UMUT EDİYORLAR”

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli konuşmasına devam ederek, Cumhur ittifakı dışındaki partilerin ittifakın tökezlemesini, Recep Tayyip Erdoğan’ın tökezlemesini umut ettiğini medet umduğunu kaydederek şöyle dedi:

“Gerçekten coğrafyamız zor bir coğrafya. Elbette bize karşı olan ataklar, sıkıntılar bu işin bekasının gereği bin yılı geçkin zamanda bu topraklarda hüküm süren Türk Milleti için bir ders niteliğindedir. Hepimiz nelerle karşılaşıyor olduğumuzu biliyoruz. Bu bazen askeri bir savaş olabiliyor. Bazen yargı darbesi, darbe girişimi, ekonomik saldırı olabiliyor. Bazen de başka şekilde tecelli edebiliyor. Bizim burada bir ve beraber olmamız lazım. Birlikten kuvvet doğduğuna inanıyoruz. Ülkemizin 21. Yüzyılda Türk Milletinin, dünyanın ve bölgenin refahından ve zenginliğinden daha fazla pay alacağına inanıyorum. Tek yapmamız gereken bir olmamız beraber olmamız. Bugün maalesef Cumhur İttifakının dışındaki partiler Cumhur İttifakı’nın tökezlemesinden, Recep Tayyip Erdoğan’ın tökezlemesinden umut ediyorlar. Medet umuyorlar. Nitekim Cumhurbaşkanımız da baştan beri sabırla bu eleştirileri karşılıyor. Sabırla da anlatmaya çalışıyordu. Bu işte nasıl netice alınacağına dair de çok önemli bir yol haritası vardı. O yol haritasını da göstermiş oldu. Bugün itibariyle Türkiye döviz, enflasyon ve kur hareketleri üçgeninden çıkmış, kurtulmuş bulunmaktadır. İnşallah tabii ki yine müteyakkız durumunda olmak durumundayız. Başta hükümetçe, Cumhur ittifakınca bununla ilgili gerekli çalışmaları yapmak durumundayız. Vatandaşın refahını artırmak durumundayız.”

ÇİFTÇİMİZ 2022 DE DAHA ÇOK KAZANIYOR OLACAK

Ülkede yaşanan pandemiyle beraber dalgalanmalar olduğunu da ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “İnşallah 2022’de 2021’e oranla daha çok para kazanıyor olacak. Burada artan maliyetlerle tabii ki tüketicilerimizin hem gelir artışıyla korunması hem de piyasaların istikrara kavuşmasıyla beraber bir miktar da fiyatlarda rahatlama yaşamamız lazım. Pandemiyle beraber bu mesele yani tüm gelişmekte olan ülkelerde dövizle ilgili dalgalanmalar var. Gıda fiyatlarıyla ilgili çok büyük dalgalanmalar var. Gelişmiş ülkelerde senelerdir yüzde 1’in altında olan enflasyonlar Amerika gibi ülkelerde yüzde 7’lere çıkmış durumda. Bunun şu veya bu şekilde artık yarınlara yönelik pandemiyle ilgili risklerin de ortadan kalkmasıyla beraber daha ileriye doğru gidiş olacağını düşünüyorum. Kuraklıkla ilgili geçen yıl hakikaten ciddi anlamda 7-8 milyon ton toplam bitkisel üretimden kaybımız oldu. 126 milyon tondan 118 milyon tona düştük gibi gözüküyor. Rakamlar kesin olmamakla beraber. Ama bu sene Allah’a şükürler olsun. Yağışlar iyi gidiyor. Biz yağmur yağdıkça, kar yağdıkça seviniyoruz. Bunlar üretimin artması demektir. Çiftçimizin de gayretleriyle inşallah iyi bir noktaya doğru gidilecek” diye konuştu. Haber: Şaban YILMAZ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.