Öğretmenlerimiz siz en kıymetli varlıklarımızsınız

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, 24 Kasım Öğretmenler gününü yayınladığı mesaj ile kutladı.

Öğretmenlerimiz siz en kıymetli varlıklarımızsınız
24 Kasım 2021 Çarşamba 16:59

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, 24 Kasım Öğretmenler gününü yayınladığı mesaj ile kutladı.

Erkmen mesajında, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başöğretmen olduğu gün olan 24 Kasım Öğretmenler Gününde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi M.Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Bize doğruyu, iyiyi, sevgiyi, öğreten, hayatta başarılı olmamız için fedakârca emek sarf eden öğretmenlerimiz, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır. Hakları ödenemez. Bugün hangi meslekte hangi noktada olursak olalım hepsi öğretmenlerimizin eseridir. Zaten büyük önder Atatürk, Öğretmenlerimize ‘’Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır demiş ve devamında eserinizin kıymeti sizin fedakârlığınız oranında gerçekleşecektir.’’ Diyerek mesleğin zorluğunu ve yüceliğini dile getirmiştir. İşte bu derece önemli ve kıymetli öğretmenlerimizin maddi ve manevi sıkıntılardan uzak, kendi işlerine yoğunlaşıp yüreği insan, vatan, bayrak, sevgisi ile yoğrulmuş teknolojik donanımlı gençler yetiştirip, teknolojik yarışa dönüşen dünyada, ülkemizin büyük önderimizin gösterdiği hedefe ulaşmayı sağlayacak öğrenciler yetiştirmesi temel gayemiz olmalıdır. Bugünlere öğretmenlerimizin sayesinde geldik, geleceğe yine öğretmenlerimiz sayesinde ulaşacağız.

Bu açıdan fedakârlıkları her türlü takdirin üstünde olan öğretmenlerimizi hem maddi açıdan rahat ettirmek hem de onlara iyi bir eğitim sunacakları fiziki mekânları yaratmak hükümetlerimizin birinci görevi olmalıdır. Yani kutlama sadece kâğıt üzerinde veya sözde değil yapılacak icraatla gösterilmelidir. Atanamayan öğretmenlere, 3600 ek gösterge gibi konular çözüme kavuşturulmalıdır.

Bugün dolayısıyla bir kez daha her zaman izinden, öğretisinin peşinden gitmekten onur duyduğumuz Başöğretmen Atatürk’ü rahmet, minnetle, anarken, tüm öğretmenlerimize sağlıklar, mutluluklar diliyor, aramızdan ayrılanları şükranla anıyoruz.

Öğretmenlerimiz siz en kıymetli varlıklarımızsınız. İyi ki Varsınız. Sizler Türkiye’mizin geleceğinin mimarlarısınız. Sizlere İyi Parti Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyor, bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi ise şükranla yâd ediyoruz.

Saygılarımızla, sevgilerimizle” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.